Ve Vyšším Brodě se stal dramaturgem a organizátorem kulturních akcí v jedné osobě. V kultuře se pohybuje už téměř dvacet let, je např. zakladatelem festivalu Lipno Fest v Černé v Pošumaví.

„V Praze jsem působil jako ředitel festivalu United Islands, podílel jsem se na organizaci festivalu Živá ulice Plzeň nebo na významné události Plzeň – město kultury 2015,“ vyjmenovává Michal Rolčík, mezi jehož „povinnosti“ patřilo i spolupořádání koncertů významných zahraničních umělců v Česku, shánění peněz pro festival pouličního divadla Za dveřmi. Je také muzikant, hraje na baskytaru v kapele MoveBreakers, která vystupuje jak v Česku, tak v zahraničí.

„Chtěl bych posunout kulturu ve Vyšším Brodě o něco výš, možností je spousta. Kromě tradičních akcí, jako je pouť, bych rád představil i nové kulturní formáty: např. pouliční divadlo nebo využití světelných show,“ vylíčil své představy Michal Rolčík. „Vyšší Brod má spoustu půvabných míst, kde by se akce mohly konat: jedním z nich je klášterní zahrada, tu bychom rádi oživili, další náměstí, které momentálně prochází velkou rekonstrukcí. V zimě se nabízejí prostory kina nebo kostel svatého Bartoloměje na náměstí. Tam se zatím nic nedělo, minulý pan farář byl proti, ale s příchodem nového se dveře otevřely. Bude tam např. adventní koncert.“

Otestovat chce Michla Rolčík také provoz vyšebrodského kina. „Je tam 250 míst na sezení a poslední dobou tam žádná větší akce nebyla. Tou nejbližší bude koncert Michala Prokopa, už tuto sobotu, 14. října. Zvolili jsem komornější variantu s jeho triem, která se do kina hodí lépe.“

Plavba kuriózních plavidel ve Vyšším Brodě 2. července 1988.
V Brodě startují v sobotu kuriózní plavidla. Připomeňte si je na starých fotkách

Už teď vyšebrodský odbor kultury chystá jubilejní padesátý ročník plavidel, blíží se setkání seniorů, stezka odvahy a lampionový průvod, divadlo pro děti nebo Týden turistických informačních center.

4. listopadu bude společné čištění turistických stezek, Krampus Lauf je naplánovaný na 11. listopadu. Podrobný kalendář kulturních akcí najdete ZDE.