V pondělí ho do funkce jmenoval starosta města Dalibor Carda. Do vedení úřadu se 150 zaměstnanci tak nastoupil sedmatřicetiletý Jan Lippl, kterému prostředí krumlovského úřadu není neznámé. Působí zde již od roku 2009 na vedoucích pozicích v oblasti IT.

Nový tajemník Městského úřadu v Českém Krumlově Jan Lippl.Nový tajemník Městského úřadu v Českém Krumlově Jan Lippl.Zdroj: MěÚ Český Krumlov„Přestože lze určitě navázat na práci mého předchůdce, vnímám na cestě k moderně fungujícímu úřadu řadu úkolů,“ uvedl. Mezi jeho záměry patří například vytvořit tzv. katalog poskytovaných služeb s důrazem na vstřícný přístup ke klientům, zavést jednotný systém řízení rozvojových projektů nebo sbírat podněty a zpětné vazby od občanů a klientů úřadu s tím, že budou pravidelně vyhodnocovány. „Považuji za klíčové, aby městský úřad zaměstnával tým lidí motivovaných podat maximální profesionální výkon,“ říká mimo jiné Jan Lippl. "Rád bych proto zavedl etický kodex zaměstnance či nastavil efektivní systém vzdělávání a osobního rozvoje zaměstnanců,“ dodává.

Jan Lippl střídá na pozici tajemníka Radima Roučeho, který ve funkci působil deset let.

Jaká je práce tajemníka: Tajemník úřadu je zaměstnancem města a je odpovědný starostovi za plnění úkolů úřadu v samostatné i přenesené působnosti. Tajemník řídí a kontroluje činnost zaměstnanců města a je pracovněprávně přímým nadřízeným vedoucích odborů a samostatných oddělení.