Nový urnový háj je dokončený, farářem posvěcený a je pěkným důstojným místem pro ostatky zesnulých.

Ceník urnový háj

Urnový hrob
nájem 10 Kč/rok
služby 240 Kč/rok
Vsypová loučka
Jednorázový poplatek za vsyp 400 Kč

Jeho vybudování město přišlo na zhruba pět milionů korun. Situaci, kdy nemělo již žádná hrobová místa na hřbitově u kostela sv. Václava, se tak podařilo vyřešit. Urnový háj vznikl na části pozemku farské zahrady, takže se nachází prakticky hned v sousedství kostela a hřbitova.

Nový urnový háj je vybaven pochopitelně vodou, ale také altánem, který je možné využít pro obřady. V dolní části háje se rozkládá i vsypová loučka, kam je možné popel uložit do vyhloubené jamky. V urnovém háji nechybí vysazená zeleň a lavičky. A dokonce ani přízemní osvětlení. Osvětlení označuje každou řadu urnových míst, kterých je v háji na 180. „Osvětlení je napojené na veřejné osvětlení,“ říká místostarosta Jiří Růžička. „Právě upravujeme režim svícení tak, že budou v urnovém háji prozatím svítit světla při setmění vždy do 20 hodin a ráno od sedmi.“

Kromě urnového háje město vybudovalo u kostela nové kolumbárium se zhruba 40 schránkami. Tím je problém s ukládáním ostatků občanů ve Velešíně pro budoucích několik desítek let vyřešen.