Informace o konání nejrůznějších akcí, ale i oznámení z úřední desky si tak obyvatelé Stříteže a okolních osad mohou číst na nových internetových stránkách obce.

Jejich pořízení vyšlo podle starosty Jaroslava Kohouta velmi levně. „Vytvořili jsme si je s pomocí místních lidí, kteří tomu rozumějí, a tak nové stránky máme doslova za hubičku. S náklady jsme se vešli do pěti tisíc korun,“ informoval Jaroslav Kohout.

Díky stránkám obec navíc ušetří. Až dosud totiž Střítežští museli platit dva tisíce korun ročně za spravování elektronické úřední desky, na níž musí každá obec zveřejňovat různá oznámení ze zákona. „Nyní je úřední deska součástí našich nových stránek, takže placení těchto nákladů odpadlo,“ podotkl starosta.
Zároveň přislíbil, že obsah stránek dozná ještě některých změn.

„Zatím jsme na internetu zveřejnili jen to nejnutnější, abychom web mohli spustit co nejrychleji. Občané i další zájemci tam tedy najdou základní údaje z historie obce, ale i důležitá oznámení, kontakty anebo fotogalerii z mikulášské besídky. Další informace budeme postupně doplňovat,“ prozradil Jaroslav Kohout.

Problémy měli Střítežští jen se zaregistrováním domény, tedy adresy, pod níž internetoví uživatelé stránky obce najdou. „Stříteží je totiž v republice osm nebo devět, a tak všechny domény už byly zamluvené. Zvolili jsme tedy adresu www.info–stritez.cz. Každý, kdo chce, si ale naše stránky bez problémů najde pomocí internetového vyhledávače,“ uzavřel Jaroslav Kohout.