Vypadá to, že po mnoha letech dohadů na téma jak naložit s autobusovým nádražím v Českém Krumlově, skončila kapitola teorie a začíná praxe. Město má jednoho zájemce o dlouhodobý pronájem, tím je firma ČSAD Autobusy České Budějovice. To je zatím výsledek vyhlášení takzvaného záměru pronájmu.

„Nabídku si studuji. Zatím mohu říci, že prakticky ve všech liniích odpovídá tomu, co jsme vyžadovali," konstatoval starosta Dalibor Carda.
Definitivní ano či ne řekne město až devatenáctého září.  Zatím tedy ani jediný zájemce nemá pozici jistou. Na druhou stranu takřka rok před komunálními volbami je to pro vedení Krumlova možná poslední možnost, jak splnit předvolební slib o vypořádání se s letitým restem.

A co vlastně město od zájemce o pronájem autobusového nádraží požaduje: Mimo jiné nájemné. To bude sjednané na dobu určitou, konkrétně 30 let. Minimální výše nájemného se stanovuje půl milionu ročně bez DPH, kterou nebude město účtovat.

Nájemce bude muset zajistit nepřetržitý provoz autobusového nádraží, což znamená zajištění příjezdu a výstupu cestujících, umožnění nástupu cestujících a odjezd autobusů dle platných jízdních řádů u všech autobusových linek a bez jakékoli diskriminace jednotlivých dopravců.  Navíc město požaduje zajištění prostor pro poskytování informací cestujícím 
a ostatní veřejnosti, zajištění nezbytných sociálních zařízení pro cestující veřejnost 
a pracovníky dopravců. A to vše i v době nutných přestaveb a modernizace.

Celý článek si můžete přečíst v pondělním vydání tištěné podoby Českokrumlovského deníku.