Trasa ale není dlouhá a řidič ji má zpravidla brzy za zády. Složitější už to mají ale lidé na konci, či vlastně začátku Českého Krumlova, kteří u silnice bydlí.

Jak potvrdil například Karel Karfík se svojí manželkou, podél jejich domu nevede chodník, lampy pouličního osvětlení jsou daleko a chybí kanalizace. „Dřív tu byl chodník po levé části silnice až do Větřní. Dlouho už se mluví 
o tom, že ho tady znovu postaví, ale na naší straně silnice. A dlouho se také mluví o tom, že tu bude kanalizace a nové vedení elektřiny," konstatoval Karel Karfík. Podle něj už se ale o něčem takovém mluví až příliš dlouho a výsledek zatím žádný.

V tuto chvíli je nutné věc rozdělit na dvě části. Řeší se tady totiž věci dvou různých majitelů. Kraje a města. Jihočeský kraj má v plánu rozšíření a úpravy výpadovky na Větřní. Ale to ostatní už není jeho věcí. „Jihočeský kraj chystá rozšíření této silnice, která je v jeho majetku. My se na akci chceme podílet tím, že rozšíříme chodník a s tím by mělo být spojeno i řešení otázky kanalizace," potvrdil místostarosta Českého Krumlova Josef Hermann. Nicméně dodal, že bez počítání se ani rozhodování ani stavba samotná neobejdou. Vedení Krumlova totiž ještě není definitivně rozhodnuté, zdali se k akci a v jakém rozsahu připojí. „Budeme totiž řešit ekonomický problém," doplnil Josef Hermann.

Zdali kvůli jednomu domu na konci města položíme tři sta metrů kanalizace," doplnil Josef Hermann.
Podle dostupných informací by se mohlo na rozšíření silnice pracovat už po sezóně, ale tou dobou, tedy na podzim, plánuje Český Krumlov spuštění dlouho očekávané stavby kanalizace v Nových Dobrkovicích, tedy ve směru na Kájov. A nyní tedy musí přijít na řadu kalkulačky, aby bylo jasné, zdali by vůbec peníze pro výpadovku směrem na Větřní byly. V potaz musí přijít i další hledisko, například v části Horní Brány, které se říká Nové domovy, je kanalizace také ve velmi špatném stavu. A žije tu daleko víc obyvatel, než na konci města u silnice na Větřní.