Jedinci, který před dvěma týdny pod rouškou tmy srazil ve velešínské ulici V Úvoze 21letého muže a poté ujel, aniž by mu poskytl pomoc, jsou strážci zákona podle všeho na stopě.

„Máme podezření, které prověřujeme, ale z taktického důvodu nebudeme zveřejňovat podrobnosti,“ nechtěla být v pondělí konkrétnější českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková.

Aby byl pachatel dopaden co nejdříve, si přeje i otec těžce zraněné oběti neznámého piráta silnic Michal Diorka z Velešína. „Ještě jednou prosím všechny, kteří celý incident v sobotu 20. srpna kolem čtvrté hodiny ranní viděli a ještě se nepřihlásili na policii, aby to udělali. Moc by tak pomohli k potrestání toho, kdo našeho Míšu možná nesrazil úmyslně, ale nechal ho na silnici ležet bez pomoci jako zvíře,“ vyzval Michal Diorka.

Doplnil, že vážný zdravotní stav jeho syna se od nehody nezlepšil. „Dál zůstává velmi vážný, kritický,“ sdělil v pondělí nešťastný otec.

„Dopadení pachatele Míšovi zdraví sice nevrátí, ale aspoň bych možná pochopil, proč a jak se to všechno stalo,“ řekl Deníku už dříve Michal Diorka a dodal: „Pořád věřím, že se pachatel přihlásí sám. Vždyť tím, že nadále zůstává v anonymitě, se z něj v podstatě stal vrah.“