Před budovou úřadu v Kaplické ulici se totiž nyní hromadí lidé, kteří nejsou objednaní, a domáhají se odbavení. Navíc se v rozporu se všemi hygienickými pravidly shromažďují ve vestibulu. Vnikají dovnitř ve chvíli, kdy budovu někdo opouští a dveře se otevřou. Mimo omezené úřední hodiny je vchod uzamčen.

„Bez objednání si mohou občané přijít na úřad vyřídit své záležitosti pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny je potřeba si schůzku na úřadě objednat,“ upozorňuje mluvčí města Petra Nestávalová. "Žádáme proto všechny návštěvníky, aby současná omezení respektovali. Úřad se snaží vycházet všem maximálně vstříc, ale je potřeba, abychom se všichni chovali ohleduplně a tím zamezili nešťastným situacím, ke kterým nyní ve vstupním prostoru úřadu dochází. Děkujeme!"

Omezené úřední hodiny jsou pouze v pondělí 8.00 – 13.00 a středa 12.00 – 17.00 hodin. JInak se mohou zájemci objednat prostřednictvím online rezervací, případně e-mailem či telefonicky.

Zde jsou současné provozní doby dalších městských úřadů:

Městský úřad Kaplice

Pondělí  8 – 13 h

Středa 12 – 17 h

Žádáme občany, aby při vyřizování svých záležitostí upřednostňovali písemný, elektronický, nebo telefonický kontakt a omezili tak svůj přímý kontakt s pracovníky i dalšími klienty úřadu. Pokud bezodkladně musíte úřad navštívit, nezapomínejte na povinnost mít zakrytá ústa a nos rouškou, šátkem apod., a dodržovat odstup mezi osobami alespoň dvametry. Po vstupu do budovy použijte dezinfekci.

Městský úřad Velešín

Pondělí  7 – 9 h a 14 – 17 h

Středa  7 – 9 h a 14 – 17 h

Pro osobní návštěvu úřadu je nutno se předem objednat. V případě uzamčení vchodových dveří zvoňte na zvonek na okně cca 10 metrů vlevo. V komunikaci s pracovníky městského úřadu používejte písemný či telefonický kontakt.

Městský úřad Horní Planá

Pondělí  8 – 11 h a 12 – 14 h

Středa  12 – 17 h

Příjem všech dokumentů pouze pracovištěm podatelny, upřednostňuje se elektronická forma podání: podatelna@horniplana.cz, nebo datovou schránkou ID: re7bd6q.

Nahrazení osobního kontaktu písemným, elektronickým či telefonickým kontaktem ve všech případech, kdy je to možné. Osobní kontakt pouze v omezených úředních hodinách viz níže, v jiné době pouze po telefonické dohodě s konkrétním referentem.

Kontakt pro elektronický a telefonický styk: podatelna@horniplana.cz, tel.: 380 724 410

Městský úřad Vyšší Brod

Pondělí 12 – 17 h

Středa 12 – 17 h

V budově Míru č.p. 250, v budově č.p. 200. V ostatních dnech a časech budou budovy městského úřadu v č.p. 250 a č.p. 200 nepřístupné. Pro veřejnost jsou do odvolání nepřístupné další pracoviště MÚ, a to objekt č.p. 194 (Správa lesů), č.p. 104 (Odbor kultury a cestovního ruchu).

Dávejte přednost komunikaci prostřednictvím telefonu, e-mailu, běžné pošty či datových schránek a provádění bezhotovostních plateb.

MÚ Rožmberk nad Vltavou

Pondělí 12 – 16.30 h

Středa 8 – 13 h

Součástí úřadu je i pošta, která má provoz nezměněn.

Městský úřad Větřní

Pondělí 7 – 11 h 12 – 13 h

Středa 12 – 17 h