Větřní – Ve čtvrtek večer byla v obci uzavřena koaliční smlouva mezi dvěma stranami, jedním sdružením a jedním hnutím. Jsou jimi ČSSD s pěti mandáty, KSČM se dvěma mandáty, Nezávislí pro Větřní se třemi a hnutí ANO 2011, které má mandát jeden.
„Celkem máme jedenáct mandátů ze sedmnácti," řekl současný starosta a lídr vítězné ČSSD Antonín Krák. Ten míní, že se jedná o silnou koalici. „Koaliční smlouvu jsme podepsali všichni. Budeme se snažit o sestavení vedení radnice tak, jak tomu bylo v minulém volebním období. Navíc bude pouze pan Jaroslav Vojtíšek za hnutí ANO 2011."
Do zastupitelstva obce Větřní se dostala také Dělnická strana sociální spravedlnosti, v čele s lídrem Otakarem Dvořákem, která v tamních komunálních volbách skončila na třetím místě se dvěma mandáty. Do koalice se však nedostala. „Vítězná strana oslovila raději KSČM, která měla rovněž dva mandáty, ve volbách ovšem skončila až za námi. Jdeme tedy do opozice."
S Dělnickou stranou vstoupí do opozice údajně i sdružení Volba změny. Relativní úspěch v letošních komunálních volbách si Otakar Dvořák vysvětluje takto: „Lidé už mají plné zuby toho, jak se místní Romové rozšiřují po zdejších ubytovnách a mají zde určité výhody. Lidé mají obavy z toho, že sem Romů přijde víc. Chceme tento problém řešit."
Antonína Kráka volební úspěch DSSS nijak nepřekvapil. „Dělnická strana získala dva mandáty. Uvidíme, jaký přínos to pro obec bude mít," řekl Antonín Krák.