„Jsme v krásném prostoru a potkáváme se s místními, co víc si přát,“ pochvaloval si Radomír Markovič z Českého Krumlova, „většinou je to tu před veřejností tak trochu utajené, ale teď je tu ten pravý život. Doufám, že v tom budeme pokračovat.“

Za jeden ze stánků usedla i Jana Kordíková z Českého Krumlova se svou snachou Michaelou. Nabízela i vlastnoručně pletené adventní věnce. "Já pletu, snacha zdobí, máme to jako rodinný podnik," smála se.

"Chtělo by to vybudovat v Krumlově nějaký stálý prostor, kde bychom trhy pořádali pravidelně, jako mají třeba v Linci, kam se jezdí brzy ráno v neděli, nebo v Budějovicích na výstavišti," dodala Michaela Kordíková. "Bylo by moc fajn, kdyby se to tu konalo pravidelně, lidi by si zvykli, že mají kam chodit, a určitě by se to ujalo."

Že se akce bude opakovat v druhé polovině ledna, doufá další Krumlovačka Marcela Šmejkalová. "Organizační část blešáku měla na starosti moje mamka, inzerovali jsme to například v KUKu, a právě jí lidé kvůli stolečkům. Zájem byl velký, ale naštěstí se všichni vešli.

Doufáme, že se Kiwanisu podaří zajistit tento prosto i na leden, jak je předběžně domluveno."