Kde všude se rallye jede? Na to odpověděl Pavel Kacerovský, ředitel závodu: "Využíváme hlavně tratě na Krumlovsku, i když zázemí nám poskytuje budějovické závodiště. Rychlostní zkoušky jsou v okolí Rožmitálu na Šumavě, u Kaplice, Sv. Jana nad Malší, na Malontsku nebo u Benešova nad Černou." Program celého závodu najdete zde.

Rallye slaví 50 let od svého vzniku, poprvé se jala v roce 1971. "Letos ale máme teprve 48. ročník. Je to tím, že v 80. letech tehdejší organizátoři přišli o možnost jezdit nejvyšší soutěž, a tak ročník raději zrušili, než aby jeli nižší soutěž, a loni, v roce 2020, se nejelo kvůli covidu," vysvětlil ředitel.

Podzim místo jara

"I když jsme před rokem řekli, že na podzim jet nechceme, v roce 50. výročí jsme chtěli soutěž uspořádat, a proto jsme tady, v půlce listopadu," doplnil ještě Pavel Kacerovský. Podzimní termín namísto toho tradičního jarního znamená i spoustu změn. "Co se trati týká, ta je hodně jiná. Zatímco v květnu je podél silnic hustý porost, teď jsou tam holé planiny. Do zatáček je dobře vidět, tratě jsou minimálně opticky rychlejší, ale povrch je úplně jiný. Na mnoha místech je i vytahané bláto po těžbě v lesích, jsou porostlé mechem a podobně."