Julie ale duchapřítomně strhla Šimona ke straně, takže z nehody vyšel jenom s odřeným kolenem. Včera ji za její čin ocenili policisté a od České pojišťovny převzala titul Mladý hrdina.

Poděkování od policistů a titul Mladý hrdina od České pojišťovny převzala v pátek. 

Julie Dolejšová z Husince zachránila svého brášku Šimona před srážkou s autem.Zdroj: Deník / Jana VandlíčkováA co se stalo?
Jako každý den vedla Julie svého čtyřletého brášku do školky. Sotva ale ve středu 4. dubna vyšli od domu brášku málem srazilo auto. Bydlí hned vedle hlavního tahu protínajícího Husinec. Julie nezaváhala ani chvilku a duchapřítomně Šimona strhla ke straně. Z nehody vyšel jen s odřeným kolenem.

„Vodím brášku do školky každý den. Byla to jen chvilka a mohl skončit pod koly auta,“ vyprávěla dvanáctiletá slečna. Maminka Michaela pracuje v Prachaticích. V té době už byla v práci. „Když jsem se dozvěděla, že Šimona srazilo auto a je v sanitce, strašně jsem se lekla. Okamžitě jsem jela domů. Celá jsem se třásla. Až na místě jsem zjistila, že má jen pár šrámů, byla to ohromná úleva,“ popsala Michaela Dolejšová.

Malý Šimon je pořádné šídlo. Moc nechápe, co se stalo. Ale už ví, že na přechodu se musí pořádně rozhlédnout. „Učí mě to maminka i ségra,“ řekl a tisknul se ke své zachránkyni. Julii poděkoval Václav Kovář, jihočeský koordinátor BESIPu. Za svůj čin dostala také poukázku na nákup oblečení.