"Po našich úspěšných výsledcích na Národním poháru v Karlových Varech, který se konal po dlouhé kovidové pauze, to byl náš další výjezd. A opět se potvrdilo, že naši závodníci i přes veškerá kovidová omezení boj nevzdali a dřeli na sobě ještě mnohem víc," pochlubila se trenérka. "Uspět na světové lize K1 Youth League je skutečný svátek pro české karate."

Český Krumlov o prodlouženém červencovém víkendu.
OBRAZEM: Projděte se s námi Krumlovem, o svátcích připomínal včelí úl

Adam Zíka dokázal vyhrát tři zápasy, v boji o postup do finále ale sehrála svou roli únava a Adam prohrál, ale vzápětí se dokázal odrazit, vyhecoval se k úžasnému výkonu a v boji o bronz uspět. "Zároveň chci vypíchnout pěkné výkony Markéty Klewarové a Járy Farabauera, kteří na svých prvních závodech takových rozměrů dokázali, že se ve světě rozhodně neztratí," dodala Naďa Kočandrlová.

V Poreči si zazávodil i Jaroslav Šebesta, který v kategorii s účastí 68 skvělých závodníků vybojoval 11. místo. Byla to jeho první zkušenost ze světové ligy a rozhodně nedal nikomu nic zadarmo.

Když Vltavou v Krumlově teče pod 10 kubíků vody, ve šlajsně u Jelení lávky pod Plášťovým mostem bývá těsno. Nejeden raft v ní uvízne.
OBRAZEM: Z Vltavy je zase vodácká dálnice, provoz brzdí šlajsna pod zámkem

David Klewar v prvním kole vyhrál nad italským závodníkem se skóre 7:2, pak prohrál se skvělým závodníkem ze Španělska, který se probojoval až do semifinále. "I v jeho případě šlo o první zkušenost na světové lize s nejlepšími závodníky světa, za mě určitě veliká spokojenost. Také bych moc ráda vyzdvihla asi tu úplně největší výhru, a to obrovské přátelství a vzájemnou podporu v týmu," uzavřela trenérka.