„Byli jsme na české základně ve Staré Novalje na ostrově Pag,“ upřesnil vedoucí klubu Jiří Urban. „Jsou tam ideální podmínky i pro děti. Ty se potápěly ze břehu do maximální hloubky pět metrů, dospělí vyráželi na různé lokality poblíž ostrova. A vrcholem výcviku byl noční ponor, děti sebou měly pod vodou svítilny a moc si to užily.“

O své zážitky ze soustředění se podělily i mladé potápěčky."Potápěčský výlet do Chorvatska byl skvělý naprosto ve všech aspektech," pochvalovala si Natalie Křivancová. "Hlavní účel soustředění bylo samozřejmě potápění, ze kterého jsem byla nadšená hlavně při posledním ponoru, který byl z lodi. Viděla jsem spoustu krásných korálů, mnoho pestrobarevných ryb a spoustu dalších mořských živočichů. Soustředění by se mi tolik nelíbilo, kdyby na něm po celou dobu nepanovala skvělá atmosféra, kterou tvořili samí skvělí lidé, o zábavu tedy nouze rozhodně nebyla. Třešničku na dortu dodávalo bezpochyby krásné prostředí ostrova Pagu, na kterém jsme strávili skvělé čtyři dny našeho života."

"V Chorvatsku se mi moc líbilo," svěřila se Aneta Perníková. "Bylo po celý čas krásné počasí a voda byla teplá. Moc se mi líbil noční ponor a náš výlet na lodi. Dopolední přednášky byly moc zajímavé. Při další příležitosti určitě pojedu znova."

"S potápěči jsem byla poprvé u moře na ostrově Pag," doplnila své kolegyně z klubu Natálie Študlarová. "Když jsme přijeli, hned
ten den jsme se potápěli s přístrojem. Druhý den jsem se potápěla také s přístrojem do hloubky pěti metrů. Bylo tam hrozně hezky, moc se mi tam líbilo, a podmořský svět je moc krásný. Také se mi moc líbil výlet na lodi, šnorchlovali jsme a skákali z lodi do vody. Největší zážitek byl noční ponor. Myslím že jsme byli dobrá parta."

"U moře to bylo skvělé, protože bylo teplé a bylo v něm dobře vidět," dodala Alžběta Dvořáková. "Ani v hloubce nám při potápění nebyla zima, protože jsme používali neoprénové obleky. Mohli jsme si vyzkoušet všechno, co jsme se naučili o potápění v bazénu a při teorii. Byl to hezký zážitek."