Loukoťové kolo a snop zdobí nový obecní znak a prapor Mirkovic. Vedení obce ho představilo během sobotních oslav výročí obce.

Mirkovice oslavily 670 let své existence. Program oslav byl bohatý.Zdroj: Deník/Zuzana Kyselová„Znak rozděluje zlaté šikmé břevno,“ přiblížila jednotlivé symboly heraldička Linda Kůzlová. „Vozové kolo značí kupeckou stezku, snop hlavní živnost, kterou tady bylo zemědělství. Snop má šest klasů, stejně jako je mirkovických osad. Břevno znázorňuje Jílecký potok, jinak také zvaný zlatý, protože se v něm v minulosti rýžovalo zlato.“

Mirkovice se neustále vyvíjejí. Při pohledu zpět starosta pozitivně hodnotí vznik přeložky, která odklonila hustý provoz mimo ves. V Mirkovicích se dobře žije a prosperuje tu i řada živností. Například místní pila, minipivovar a golfový klub, autoservis a jiné.

„Jsem rád, že se nám daří udržet obchod ve vsi,“ dodává starosta Antonín Gallistl. Ovšem obec se stará i o vznik nových parcel k bydlení. „Chystáme osmnáct parcel. Výběrové řízení už proběhlo, začnou se dělat vodovod a kanalizace, nejpozději v příštím roce i komunikace. Dvanáct parcel už je zadáno zájemcům,“ řekl starosta, který spolu s dalšími připravil pro obyvatele Mirkovic a návštěvníky pěknou slavnost, kterou si návštěvníci i místní lidé pochvalovali.

Překvapením bylo už uvítání. Ruce příchozím podávali dlouhonozí klauni a bavili všechny vtipnými průpovídkami.