"Dostala od dárek v podobě tří jednodenních skipasů," řekl Jiří Falout, ředitel obchodu a marketingu skiareálu. "Na Lipno přijela s rodinou a přáteli. Jezdí sem každý rok, vždy před Vánoci. Z prvenství měla ohromný úspěch. Než usedla na lanovku, tak se svěřila, že příští rok, v sezóně 2020/2021, bude chtít být na svahu zase první. Pokud se jí to povede, obdrží celosezónní skipas."

Na Lipně mají pro letošek několik novinek. Kromě nové sjezdovky a lanovky, které ale ještě v provozu nejsou, prošel velkou změnou systém prodeje skipasů. "Lyžaři si je v zimě mohou koupit v samoobslužných pokladnách, jako nosič bude sloužit karta hosta Lipno.card," vysvětlil Jiří Falout. "Namísto čtyř klasických pokladen zavádíme dvanáct pokladen samoobslužných, které klienta intuitivně provedou procesem nákupu." Klasické pokladny s obsluhou ale zůstávají, a to dvě.

"Hosté se tak za zážitky dostanou rychleji, což považujeme za důležitý krok kupředu. Lipno je jedním ze dvou českých středisek, které systém samoobslužných pokladen využívá," dodává.

Skipas si lyžaři nabijí na čipovou kartu Lipno.card, která je propojená s jejich registrovaným online účtem. Karta je k dostání na pokladnách ve skiareálu, v infocentru nebo v půjčovně. Pak už stačí navštívit stránku www.lipnocard.cz, kde si vytvoříte registrací účet, kartu pak k účtu přiřadíte tzv. WTP číslem − to je 14místné číslo na rubu karty. "Při další návštěvě si tak mohou návštěvníci skipas nakoupit přes internet z domova a na Lipně vyrazit rovnou k turniketům,"