Město bývalá kasárna vlastní už třináct let a plány, jak je oživit, konečně získaly jasné obrysy. Vznikne tu nová čtvrť pro dva a půl tisíce lidí s plnou občanskou vybaveností.

Jitona jde k zemi. Na místě bývalé Jihočeské továrny nábytku U Trojice v Českém Krumlově vyroste nová čtvrť Krumlovský vltavín.
OBRAZEM: Krumlovská továrna se mění v hromady suti. Udělá místo nové čtvrti

Pozemky mají rozlohu více než dvacet hektarů a jsou situované na severním okraji města, obklopené volnou a krásnou přírodou. „Mají obrovský rozvojový potenciál a bydlení je jeho logickou programovou náplní. Ukázalo se však, že revitalizace tohoto typického brownfieldu o této velikosti není vůbec jednoduchý úkol. Až před pěti lety se podařilo najít reálnou cestu, jak toto spící území probudit k životu,“ vysvětlil místostarosta Josef Hermann.

Co bude dál?

Od minulého podzimu probíhají v areálu úklidové a čisticí práce, provádí se údržba všech pozemků, komunikací a skladovacích ploch a na vybraných objektech i stavební práce.

Chvalšinská ulice v Českém Krumlově s cedulkou, která upozorňuje  šoféry na radary.
Šoféři, pozor, v Krumlově na hlavních trasách měří rychlost radary

Další výstavba se plánuje až po schválení nového územního plánu Českého Krumlova na podzim 2022. Město zároveň pracuje na koncepci bytové politiky, jejíž součástí budou i konkrétní opatření v Novém Dvoře.