Obří díla byla letos věnovaná partnerským městům Písku – Jičínu, slovenskému Veľkému Krtíši, rakouskému Bad Leonfeldenu a německému Deggendorfu a Wetzlaru. Sochy zobrazovaly architekturu těchto měst, jejich atributy či postavy, které jsou s daným místem spojeny. Jak uvedla Edita Kučerová z odboru školství a kultury MÚ Písek, se třemi městy letos Písek slavil výročí partnerství. "Příští rok se těšíme na další, a to 15 let partnerství s Wetzlarem,“ dodala Edita Kučerová.

Pískové obry tento rok vytvořili pro Písek sochaři Marian Maršálek, Václav Lemon a Josef Faltus. Díla jsou stejně jako loni umístěna u hrany náplavky, díky čemuž mohli sochaři pracovat i s jejich zadní stranou.

Sochy se na náplavce u Kamenného mostu objevují už od roku 2007 a každý rok jsou jiné. Sochaři tvořili díla například na téma pohádka, léto, Písek – město filmu, Písek za císaře pána nebo písecké osudové devítky. Každoročně se na jejich tvorbu spotřebuje kolem 60 tun speciálního písku. Za půl roku by se měly v blízkosti Kamenného mostu objevit nové sochy. Jaké asi bude jejich téma?

Zasedání zastupitelstva v Písku. Ilustrační foto.
Nesouhlasí s povolebním děním v Písku a rozhodl se ozvat. Co si myslíte vy