VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Recesistický turnaj ve fotbale vynesl pět tisíc pro děti

Chumec - Víte, jak vypadá recesistický fotbalový turnaj? Nemáte ani tušení? Tak čtěte pozorně dál!

9.7.2018
SDÍLEJ:

Třináctý ročník sportovně-recesistického fotbalového turnaje Chlumec Cup 2018. Tým Medvídci s vrchní sestrou dětského oddělení Evou Waldaufovou.Foto: Ladislav Pouzar

30. června 2018 jsme v naší malé obci přivítali 12 družstev na XIII. ročníku sportovně – recesistického fotbalového turnaje Chlumec cup. Každé družstvo musí být vyladěné do jednotné vizáže a musí se skládat z dětí do 15 let (Cipísků) a aspoň jedné ženy (Manky) nebo musí mít aspoň jednoho Cipíska, jednu Manku a jednoho Rumcajse (hráč nad 40 let). Pravda, někdy jsme si nebyli úplně jistí pohlavím některých hráčů, protože jejich nápadité dresy dokázaly ledacos skrýt nebo dát na odiv.

Musíme ještě připomenout pravidlo bez remíz, tzn. že v případě remízy na hřišti rozhodnou Manky při zatloukání hřebíku. Která posledním úderem hřebík zarazí do špalku, její družstvo vítězí.

Na úvod se každé družstvo krátce představilo, aby všichni věděli, s kým budou mít na hřišti tu čest.

Půvabné a stále usměvavé fotbalistky z týmu Špunti se předvedli v červených sukýnkách a bílých tričkách s obrázky zachumlaných špuntů s medvídkem v háčkovaných svetřících. Mužská část týmu zase předvedla svůj fotbalový um. Nejlepšího výběr z Moravy a Čech neoslňoval fotbalovými kreacemi, ale byla radost na ně pohledět. Díky jejich roztomilým výkonům obsadili krásnou dvanáctou příčku.

Ze záplavy balonků se vynořilo družstvo z Krasejovky Cirkus Humbeto. Hráli všemi barvami. Zelená, žlutá, červená a modrá na oblečení i na hlavách všech hráčů družstva rozveselila většinu přítomných. A vypadalo to, že budou hrát i fotbal! Kapitán Morgan v rukách třímal pomocnou tabuli, kde rozkreslil herní taktiku. Během zápasu jsme byli svědky tvrdých postihů pro hráče, kteří nenaplňovali představy jejich kapitána a museli za trest klečet v rohu hřiště.

S fotbalovým míčem si klauni na hřišti celkem poradili, ale klíčová byla nedostatečná rychlost. V posledním zápase ovšem dokázali přemoct Špunty a skončili jedenáctí. Navíc si odvezli cenu pro nejkreativnější družstvo.

Fabiáni letos přijeli autobusem a rozhodně neměli problém ho celý naplnit. Červené dresy s jelenem byly všude. Je chvályhodné, že se poctivě připravují na budoucí ročníky turnaje a od útlého věku na hřišti vychovávají svoje naděje. Škoda, že jejich brdský patron o něco víc nefandil. Fabiáni to nakonec dotáhli na desáté místo.

Co by za dorost dali Kosováci! Sotva poskládali základní pětku. Na hřišti předváděli to nejlepší, ovšem nedostatek sil si vybral svou daň a bylo z toho deváté místo.

Chlumecké kobry vyrazily na turnaj bez jakékoli tréninkové přípravy. Těsně před turnajem si jen rozdaly základní pokyny, vyladily úbor, nasadily červené sluneční brýle a šly na věc. Naštěstí měly v týmu šikovné Cipísky a Manky. Co na hřišti dotáhly jen na remízu, to Manky vyřešily v rozklepu. Osmé místo sice nepatří mezi jejich nejlepší výkon, ale vše jim vynahradila výhra v dovednostní soutěži o pašíka. Ukázalo se, že s ragbyovým míčem to umí mnohem lépe než s fotbalovým a nastřílely s ním nejvíc bodů ze všech.

V červeno-černých dresech jsme poprvé mohli vidět juniorské družstvo Věncova hora. Na začátku turnaje byla vidět jejich lehká nervozita, ale ta během prvního zápasu byla tatam. Na hřišti si vedli skvěle a nakonec mohli slavit sedmé místo. Navíc byli vyhlášeni jako nejšikovnější Cipísci.

Kykyni v dresech s kočičí tlapkou vyrazili do bojů s velkým očekáváním. Taktika byla jasná. Manku si šetřili pro případnou remízu na rozklep, ostatní makali na hřišti. Vypadlo to, že se taktika vyplácí. Jenže v posledním zápase remizovali s družstvem Medvídků. Nervy tekly. Bratrstvo kočičí pracky na poslední chvíli netakticky rozhodilo svou Manku, a ta neměla dostatečný klid na finálový rozklep. Šesté místo ovšem není žádná ostuda.

Nováčkem na turnaji bylo družstvo Medvídci z českokrumlovské nemocnice. Na jejich bílých dresech nás zaujala hlava roztomilého medvídka. Outfit vkusně doplnili červenými stuhami ve vlasech nebo kolem krku. Plyšové medvídky měli všude. V náručí, po kapsách a jednoho i v kočárku. Ovšem na hřišti se s nikým moc nemazlili. Hráli soustředěně s minimem chyb. Bylo z toho úžasné páté místo. Culíkaté osazenstvo týmu bylo právem vyhlášeno za nejpůvabnější Manky turnaje.

Podle modrého zbarvení soudíme, že až z Kanárských ostrovů k nám přiletěl tým Pěnkavy profesora Vikinga. Pravděpodobně jsme totiž měli možnost vidět pěnkavy kanárské, které jsou velmi vzácné. Proto chápeme jejich částečné maskování v podobě lví hlavy nebo vlasů Elvise Presleyho. Ukázali nám, že umí hrát fotbal a mají obrovského týmového ducha. Svým umem a nadšením si vysloužili čtvrté místo.

Z Nového Zélandu k nám po třech letech znovu zavítal Team KIWI. Jejich korálkové sukýnky okouzlily nejednu módní policistku. Před zápasem vždy použili bojový pokřik pro zastrašení soupeře a fungovalo to náramně. K tomu přidali během zápasu pár fotbalových kliček a úspěch v podobě bronzového poháru byl zaručen.

Neskrýváme překvapení před výkonem FC Spartakiádos de la Sokolíkos. Přestože léta i dioptrie přibývají, jejich výkony jsou rok od roku lepší. Už při nástupu bylo jasné, že jsou stále plni sil. A na hřišti dokázali, že jsou dokonale připraveni na další slet. Bílá tílka a červené trenýrky vytažené nebezpečně vysoko je katapultovaly na úžasné druhé místo. Velkou měrou se o to zasloužil i jejich nejzarostlejší Rumcajs, který holí i tělem bránil všechny střely a předváděl nevídané zákroky.

Zlaté fanfáry zněly pro FC Zlatá Koruna. V zeleno-černých dresech nedali soupeřům moc šancí a nemilosrdně je odměňovali jedním gólem za druhým. I v posledním zápase měli dost energie a Sokolíkům nadělili tři branky. Za první místo si odvezli pohár i krásný dort.

Takže takhle se hraje fotbal v Chlumci. A to není ještě všechno!

Kdo si chtěl od fotbalu na chvíli odpočinout, mohl se projet na koni, prohlédnout si závodní speciál trojnásobného mistra České republiky v rallyecrossu Luboše Čížka nebo si zajezdit really na simulátoru. Nesmělo chybět ani malování na obličej. Ragby Club České Budějovice nám vysvětlil a ukázal základy ragby a někteří si mohli vyzkoušet, třeba jak se dělá mlýn. Po bohaté tombole, kde hlavní cenou bylo zapůjčení auta GoDrive s plnou nádrží, se večer o zábavu postarala živá kapela Kocourovo kartáč.

Máme radost, že se nám podařilo udělat i dobrý skutek. Zástupcům Nemocnice Český Krumlov jsme předali symbolický šek na 5000,-- korun. Finanční prostředky poputují na dětské oddělení a zpříjemní tak malým pacientům jejich pobyt v nemocnici.

Další ročník Chlumec cupu je za námi, a proto musím poděkovat celému organizačnímu výboru, našim milým sponzorům, fantastickým družstvům i úžasným divákům.

Za rok zase na shledanou!

Jana Gorčicová

Autor: Redakce

9.7.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov Dělníci v oblasti výstavby budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Dělníci v oblasti výstavby budov - vzdělání základní. Pracoviště Přísečná. Podmínkou znalost RJ. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac doba jednosměnná. Nástup 1.9.2018. Mzda 13.500,-- Kč hrubého. Kontakt: 774 957 851 p. Patlis, s.patlis@seznam.cz.. Pracoviště: Ensi construct s.r.o., 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Semen Patlis, +420 774 957 851.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 19 850 Kč

Asistenti učitelů Asistent pedagoga. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19850 kč, mzda max. 25200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Asistent pedagoga - vzdělání středoškolské nebo vyšší. Pracoviště Č. Krumlov. Předpoklady pro výkon činnosti pedagogického pracovníka: odborná kvalifikace, bezúhonnost, zdravotní způsobilost. Asistent pedagoga, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě, ve škole zajišťující vzdělávání dětí a žáků formou individuální integrace, získává odbornou kvalifikaci SŠ nebo VŠ vzděláním v oblasti pedagogických věcí nebo SŠ vzdělání a kurz pro asistenty pedagoga. Prac. poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup 1.9.2018. Mzda 19.850,-- - 25.200,-- Kč hrubého. Kontakt: 380 711 359 Mgr. Martina Kokořová, kokorova@zdravkack.cz. Pracoviště: Střední odborná škola zdravotnická a střední odborné učiliště, český krumlov, tavírna 342, Tavírna, č.p. 342, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Martina Kokořová, +420 380 711 359.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních - vzdělání základní. Pracoviště Český Krumlov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup od 18.8.2018, prac. doba jednosměnná. Mzda od 13.500,-- -15.500,-- Kč hrubého. Hledáme pracovníky se zkušenostmi práce v hotelu vyšší kategorie (od *** hotelů). Náplní práce je především úklid pokojů, koupelen, úklid, kuchyní a pomoc při pracích včetně mytí nádobí, provádění různých úklidových prací, udržování čistoty a pořádku interiérů a vybavení kanceláří i hotelů. Požadujeme: spolehlivost, schopnost učit se, základní český jazyk. Zaměstnanecké výhody: ubytování, ochranné prostředky, pracovní oděv. Kontakt: Bergerová Vondráková Radka, tel.: 737 819 195 (po-pá od 9:00 hod. - 18:00 hod.), e-mail: uklid.orplus@seznam.cz.. Pracoviště: Or plus construction s.r.o. - pracoviště č. krumlov, Horní, č.p. 154, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Radka Bergerová Vondráková, +420 737 819 195.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 20 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Obsluha balícího stroje. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha balícího stroje - vzdělání základní. Pracoviště Kájov. Pracovní poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, nástup od 16.7.2018, prac. doba jednosměnná. Mzda od 20.000,-- -24.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: odběr sáčků od stroje a jejich skládání, hlídání tisku. Zaměstnanecké výhody: příplatek 50% na obědy. Vhodné i pro absolventy. Kontakt: Veselý Jan, tel.: 739 056 795 (od 08:00 hod. - 14:00 hod.), e-mail: korsakajov@email.cz.. Pracoviště: Korsa s.r.o. kájov, 382 21 Kájov. Informace: Jan Veselý, +420 739 056 795.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlou jízdu nezvládla ve středu brzy ráno dvojice nezletilých osob mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou.
2

Ujíždět policii se nevyplatilo, auto skončilo mimo silnici

Ilustrační foto.

Lidé se mohou těšit na sladké a levnější ovoce

Táborské stádo zubrů se rozrostlo o samičku Taru

Tábor – Chovatelský úspěch slaví Zoo Tábor, která se už před dvěma lety zapojila do snah o rozšíření počtu zubrů evropských a sestavila chovné stádo nížinné linie těchto impozantních kopytníků.

Sportovcům zatím zůstává stará hala

České Budějovice – Snahy vybudovat novou sportovní halu ukončil před několika lety Úřad pro hospodářskou soutěž, druhý pokus nyní odpískali radní kvůli vysoké vysoutěžené ceně.

Inspektoři bojují s pašováním zvířat a rostlin z Asie

České Budějovice – Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) minulý rok provedli téměř šestnáct tisíc kontrol, z toho více než tisíc v Jihočeském kraji.

Barokní ohňostroj připomene 20 let na seznamu UNESCO

Holašovice – Jako malý vyháněl v Holašovicích kachny a husy z rybníka. Dnes připravuje největší událost roku, na kterou každoročně přijíždí patnáct tisíc návštěvníků. Letos Selské slavnosti Holašovice po jednadvacáté. Připravte se. Starosta Jan Jílek na nichs partou zasvěcených maká už od ledna. O víkendu je na co se těšit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT