Celkem se na setkání sešlo kolem dvacítky prodejců a čtyřicítky návštěvníků. "Loni jsme oslavili 30 let své působnosti v Táboře. Zabýváme se vším, co souvisí s pivem. Máme dvacet členů, jak z Táborska, tak ale i z celých jižních Čech i Vysočiny. Pořádáme v Táboře dvakrát do roka sběratelská setkání, jedno v únoru a druhé v září," uvedl předseda klubu Marián Jamrich.

Klub úspěšně zabezpečoval doprovodné akce na Slavnostech piva v Táboře. Stalo se již tradicí, že při konání Slavností piva v Milevsku aktivně vystavuje své exponáty a o jejich zhlédnutí je velký zájem.

Kdo si nenechal ujít skalický masopust, rozhodně nelitoval
Návštěva Avatarů, Krteček letí na Mars. Skalické maškary nezklamaly ani letos

Další aktivitou je celostátní tipovací soutěž „O nejhezčí pivní etiketu, pivní tácek a pivní korunku pivovarů ČR a pivní etiketu minipivovarů a domácích vařičů piva“ vždy za uplynulý rok. Tu podporuje Rada sdružení ve spolupráci s časopisem Svět piva.

Ve čtvrtletníku Svět piva jsou nafocené různé pivní tácky, korunky či etikety. "Z těchto nafocených exponátů pak sběratelé vybírají ty nejhezčí. Vždy v lednu se pak anketní soutěž vyhodnotí a vyhlásí její vítězové," uzavřel Marián Jamrich.