Z kostelíku vyšli poutníci po mši přímo na náves, kde už čekal se svým představením soubor Lučina. Po ranním dešti už nebylo ani památky, nebe se obarvilo do blankytně modré a slunce ukázalo svou letní sílu.

Dav lidí na návsi přivítala starostka Jana Zoufalá a pak dostal slovo domácí soubor Soumrak. Po jeho vystoupení se pustila do díla dechová kapela Čtyřlístek. Ve dvoře Schwarzenberského statku Hotelu U Matěje, s malebnou kulisou kostelíku sv. Máří Magdalény, který má svůj původ až v době románské, zavládla příjemná a lidská atmosféra. Všude kolem bylo možné pozorovat srdečná lidská setkání sousedů z okolních vsí.

Žádná megashow nerušila lidský rozměr akce, přestože program pouti byl víc než bohatý. Atrakce pro děti zdarma, divadlo pro nejmenší, efektní a vtipné vystoupení Pištínských baletek, umění kejklíře s ohněm a závěrečná zábava s kapelou Corso. Tak se stalo, že černická pouť žila ještě dlouho po půlnoci, přesto, že se na nebeskou klenbu vrátily těžké mraky.

Mnozí poutníci odcházeli domů smáčeni deštěm ale v duši si nesli klid a pohodu výjimečné akce. Jedné z těch, díky kterým je na světě hezky.