Aby bohatý program stihli, vypukly sobotní oslavy už ráno. Hasičská vozidla v držení rozmanitých hasičských sborů z okolí posléze zaparkovala na parkovišti Jihostroje, hlavním místě sobotního dění. Nechyběla ani nablýskaná veteránská auta hasičů ze Svatého Jana nad Malší a z Krasejovky.

Ještě před zahájením rozmanitých ukázek hasičských zásahů předali hosté zástupcům velešínského sboru dárky. "K narozeninám se mají vozit dárky," řekl například senátor Tomáš Jirsa. "Já jsem přivezl soudek plzeňské dvanáctky, který se snad večer bude hodit." "S panem senátorem máme stejný vkus," pokračoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek.

"Já jsem přivezl také soudek piva, ale budějovického Budwaru," dodal s úsměvem. "Doufám, že se bude večer hodit. Jinak já bych chtěl poděkovat také vašim partnerům - manželkám a manželům, protože bez jejich tolerance a ochoty fandit partnerovi, který je hasičem, je náročné a chce to velké pochopení. " Darem od krajského vedení hasičů pak bylo zařízení na odchyt bodavého hmyzu a kolegové ze sousedního svatojanského sboru darovali velešínským hasičům vltavín.

Hasiči poté zahájili ukázky, a to ukázku hašení hořícího auta, ukázku nazvanou Průšvih v kuchyni a vyprošťování osob z vozu. V poledne vypukl útok mladých hasičů a pak hlavní soutěž o pohár města Velešín.