Otevřeli ji tam rybáři Filip Závitkovský a Jiří Ira, kteří prodejnu částečně zásobují i z vlastních rybníků.

Obchod již zaznamenali především rybáři lovci, neboť prodejna je také zdrojem nástražných rybiček. Živých i mražených.

„Oba máme rybníky a nikde v okolí jsme podobnou prodejnu nenašli,“ vypráví rybáři, jak k nápadu prodávat ryby přišli. „Tak jsme si řekli, že to zkusíme. Svépomocí jsme si to tu opravili a připravili prodejnu. Půl roku trvalo, než jsme vyřídili papírování.“

V prodejně kolem šumí a bublá voda, neboť jsou tu k mání i ryby živé. „Máme především pstruha. Pak také kapra, příležitostně úhoře, amura, štiku, lína, převážně sladkovodní ryby. Na ty se chceme zaměřit,“ říká Filip Závitkovský. „Plus nástražné rybičky pro rybáře. Jsou tady plotice, oukleje a karasi, červenopeřice. Rybičky pro chytání na Lipně a na vltavské kaskádě nad 15 cm. Ale je možné koupit i menší rybičky, které se hodí na dravce těm, kdo jdou chytat třeba na soukromé rybníky.“

Pro mlsné lidské jazýčky je v prodejně určena chladicí vitrína. V ní jsou vyložené ryby chlazené i uzené. Mezi uzenými se zlatí podkovy z amura, tolstolobika, kapra, uzení jsou tu také pstruzi a marény. Ve spodní části vitríny jsou vyskládané kuchané ryby candát, lín, jeseter, okoun, mořský vlk. „Máme také hlavy z kapra, lososa z moře a kuchaného pstruha. Také míváme filety z pstruha duhového, zkrátka můžeme udělat filety z jakékoliv ryby,“ doplnil Jiří Ira.

Mimochodem sami provozovatelé prodejny mají nejraději ryby na másle, hlavně okouna, což je prý královská ryba, a sivena amerického.

Otevřeno je i v sobotu do 12 h, a když není, lidé mohou zatelefonovat. Do deseti minut přijede někdo, kdo natěšeným rybářům nástražní rybičky vydá.