Akci svolal Milion chvilek pro demokracii, který, podle popisu na svém webu, usiluje o podporu a kultivaci demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice.

"Domluvili jsme se s organizátory, že vytvořím událost na facebooku, a dali nás do celorepublikové mapy," přiblížila jedna z organizátorek krumlovského setkání Martina Kelbichová. "Věděla jsem asi o devadesáti lidech, kteří řekli předem, že přijdou, ale je jich tu podstatně víc."

"Pozvání na akci jsme dostali mailem od organizátorů republikové akce," řekla na demonstraci Jana Vorlová. "Přišli jsme hlavně proto, že máme skutečné obavy z komunistů. My si to prožili a nechtěla bych, aby se to vrátilo. My v tom prožili většinu dospělého života a víme, o čem to je. Teď jde hlavně o budoucnost mladých lidí."

Akce proběhla v naprostém klidu a přátelském duchu, lidé podepisovali petici, další z organizátorek setkání Petra Lewis přečetla vyjádření, účastníci se pak společně vyfotografovali a po necelé hodině se v poklidu rozešli.