„Orlík nám nedal vůbec nic zadarmo, přes padesát kilometrů nám foukal silný protivítr,“ popsal Radek Šťovíček, který na cestě dokonce oslavil narozeniny. „Všichni už to na sobě hodně pociťujeme, je to se vším všudy. Jsme osmahlí od slunce, ruce máme samý puchýř a taky otlačené zadky."

Brzy dorazí šestice veslařů, olympionik Václav Chalupa, Radek Šťovíček, Vladimír Milota, Pavel Malinský, Vítězslav Hula a Petr Kováč, který jede kvůli zdravotním potížím na kole, a také Jan Kučera v doprovodném vozidle do cíle své cesty, do Prahy na loď Nepomuk. Za sebou budou mít skoro 200 km.

"Na Orlík jsme najeli v pátek na prvních 14 kilometrů a v sobotu jsme ho zdolali celý," přiblížil Radek Šťovíček. "Nedal nám nic zadarmo, víc než padesát kilometrů nám foukal silný protivítr. Zážitek byl samozřejmě na hrázi, kterou jsme zdolali výtahem. Museli jsme jet nadvakrát, všichni najednou jsme se nevešli."

Vítr jim do zad pěkně foukal i v neděli.

O jídlo a pití se sportovcům po celou dobu cesty stará Jan Kučera. "Stará se o nás. Jedeme na lodích bez vybavení a bez jídla, připravuje nám občerstvení, u toho komplikovaně hledá cesty, třeba v okolí Orlíka to není jen tak, dostat se ke břehu," dodal Radek Šťovíček. "Petr nás doprovází na kole a je to moc hezké, když se všichni u vody zase potkáme."

V neděli veslaři přejeli Slapy, na to měli celý den. Zastávku měli v Třebenicích, kde se setkali se spolkem Vltavam z Davle a účastnili se polní mše za patrona vorařů Jana Nepomuckého. "Tato mše se sloužila každý rok před zahájením sezóny, my ji opakujeme."

Velký zážitek veslařům připravily i hluboké plavební komory na přehradě vodních nádrží Hněvkovice a Kamýk. "Nejhlubší byla ta hněvkovická, rozdíl hladiny byl snad přes 14 metrů. Podobné to bylo na Kamýku, tam byla hloubka 12 metrů. A voda klesla velmi rychle, trvalo to snad jen deset minut. Slabší povahy se sklonem ke klaustrofobii by tu asi měli velice nehezký zážitek," popsal své pocity Radek Šťovíček.

"Ve všech komorách máme na šířku od vesel tak deset, patnáct cm. To najíždění je na centimetry. Užili jsme si při vyjíždění z výtahu na Orlíku. Museli jsme mít složená vesla a foukal nám do zad tak silný vítr, že nám skoro nešlo vyplout."