Kmotry Závitů ulit byli Tomáš Kadleček a Jiří Votava.

"Tomáš Kadleček je můj spisovatelský souputník, známe se hodně let a spoustu let jsme po hospodách vyprávěli, jak bychom chtěli být spisovatelé," představila své přátele na křtu Martina Málková. "a někdy před pěti lety nám došlo, že bychom měli něco napsat. A tak jsme se do toho pustili. Tomáš je první, kdo rukopis čte. On vlastně příběh zná, ještě když ještě nosím v hlavě. A Jirka, ten do rukopisu brutálně zasahuje svými neomalenými připomínkami o tom, jaké se kde píše i/y a kde se píše čárka, a já jsem jim za to oběma vděčná."

O hudební doprovod se postaral krumlovský kytarista Radek Interholz.

O KNIZE ZÁVITY ULIT

Život píše svoje vlastní osudy a zaznamenává je do minulosti každého z nás, tak jako závity ulit, nedají se smazat nebo změnit, ačkoli bychom dali cokoli za to, kdybychom se jich mohli jednou pro vždy zbavit. A nakonec je musíme přijmout a začít psát nové, mnohdy povedenější, příběhy. Stejně jako Marta, jejíž život se právě zhroutil a teď je postavena před úplně nové výzvy a problémy. Jak se s nimi popere? Dokáže překonat stín, který poznamenal její osobní i pracovní život?

Poetické vnímání reality se prolíná s rockovým stylem a hranice se stírají. Někdy se nám realita zdá být povrchní a klamavá… nebo se k ní stavíme s příliš velkými předsudky, a když prohlédneme, býváme příjemně překvapeni? Co čeká na Martu – najde sílu začít znovu a čelit svým životním kopancům?