Nultého ročníku obnovené Lipenské louže se účastnilo 46 nadšenců pod taktovkou instruktora snowboardingu Aleše Doležala. „Nečekal jsem, že voda bude tak studená,“ řekl nejmladší účastník, 10letý Adam Fatur ze Slupečné, který si vyzkoušel jízdu na snowboardu z bungee lana a v louži se vymáchal celý.

Soutěžilo se na dvě kola. Po tréninku přišlo na řadu bungee lano. Kdo louži projel, postoupil do finálových jízd ze sněhové rampy, kterou pro tuto speciální příležitost na Lipně postavili.

Lipenskou louži v kategorii "holek" vyhrála Lenka Bednářová, na snowboardu zvítězil Míša Hrstka, z lyžařů Jan Malý. "A dětskou kategorii vyhrála Kája Kubešová," dodal šéf lipenské lyžařské školy Petr Chalupa.

Letošní úspěšná sezona skončila o Velikonočním pondělí. „Letos jsme si užili nadprůměrnou – 116 dnů lyžování,“ vyčíslil mluvčí skiareálu Vojen Smíšek.

Lanovku na Lipně nyní čeká tradiční sezónní oprava a na 28. dubna areál plánuje oficiální otevření Království lesa.