Po kvalitnějším povrchu se konečně mohou pohybovat lidé v Malšském údolí v Kaplici. Město dokončilo projekt rekonstrukce čtyř komunikací, který byl podpořen grantem z ROP Jihozápad, a v úterý od dodavatele stavby převzal dokončenou poslední, čtvrtou silnici.

„Vloni jsme opravovali Školní ulici a část Omlenické. Letos jsme dělali Tržní a nyní jsme dokončili Malšské údolí,“ vyjmenoval vedoucí odboru správy majetku kaplického městského úřadu Miroslav Štětina.

Získaná dotace činila 92, 5 procenta z celkového nákladu přes dvanáct milionů korun. Například Tržní ulice, která je díky přilehlému autobusovému nádraží dost frekventovaná, vyšla na 4, 1 milionu korun.

Bude se pokračovat

Opravy komunikací v Kaplici ale v žádném případě nekončí. Podle slov Miroslava Štětiny je stále co opravovat a už nyní má město zažádáno hned o několik dotací.

„V červnu jsme třeba podali žádost o dotaci na rekonstrukci Českobudějovické ulice, která se táhne od výjezdu pod náměstím až nahoru k benzinové pumpě. Je to jedna z těch horších komunikací,“ uvedl příklad Štětina. „V každém případě potřebuje opravit spousta komunikací. Podanou žádost máme i na Pobřežní ulici.“

Ondřej Bečvář, jeden z obyvatel Kaplice, upozornil i na špatný stav ulice Březová. „Měla by tam být určitě lepší silnice. Myslím, že by se na to mělo město podívat.“

„V Březové ulici se zaváděl plyn, jsou tam různé nerovnosti, ale celkově není její stav nevyhovující. Jsou daleko horší. Odbor dopravy zpracoval pasport komunikací, kde jsou vybrané ty, které jsou v havarijním stavu. Má to svůj postup,“ podotkl Štětina.

Nejdůležitější ale samozřejmě je, zda se podaří získat potřebné granty.

Obměnou by mělo projít i samotné náměstí Kaplice, respektivě jeho střed. I když je projekt zpracovaný už několik let, právě peníze jsou problém, na kterém samotná realizace stojí.

„Rádi bychom udělali kompletní předláždění do kamene. Také bychom chtěli přendat kašnu na prostředek a postarat se o novou zeleň, což by znamenalo některé stromy pokácet a samozřejmě vysázet nové,“ řekl vedoucí odboru správy majetku v Kaplici.