Velké pokroky dělá nejen Šimon, který se narodil s Downovým syndromem a pobyt mezi ostatními dětmi mu prospívá, ale i děti, které mu pomáhají a společně a rády se o něj starají. „Co ho tu máme, jsou k sobě všichni pozornější,“ říká Zdeňka Glaserová, která léta ve školce pracovala jako učitelka a teď je Šimonovou asistentkou. "A na Šimonkovi je opravdu hodně vidět, jak mu školka prospívá."

„Ze školky jsme nadšení, máme štěstí na pedagogy se srdcem na dlani a s otevřenou náručí,“ pochvaluje si Šimonova maminka Hana. „Šimon chodí tam, kde je mu dobře a kde je respektován a děti i učitelky má rád. Vzájemně jsou všichni v prostředí, které nám je přirozené a kde nikdo není vyčleněn, a děti nežijí v iluzi, že svět je dokonalý.“

Ponožkový den je mezinárodní den Downova syndromu. Slaví se symbolicky 21. 3., protože tento syndrom je trisomie 21. chromozomu, kdy v jedné buňce jsou místo dvou chromozomů tři. A protože chromozomy svým tvarem připomínají ponožky, staly se různé barevné ponožky symbolem tohoto dne. Každá ponožka je jiná, protože každý z nás je jiný, ale všichni jsme lidé.