"Z doprovodného programu bych chtěla zmínit především soutěže," říká jedna z organizátorek, Alena Nováková. "Velmi oblíbenou je soutěž o nejlepší guláš, které se letos zúčastnilo pět týmů dobrovolných hasičů. Před hodnotící komisi však bylo předloženo šest vzorků - jeden z gulášů byl smíchaný ze všech ostatních, to ale porota nevěděla."

David Rosier má zlatou hvězdu v krumlovském chodníku slávy u galerie Miroslava Párala.
ROZHOVOR: Producent nominovaný na Oscara se zamiloval do Krumlova

Vyhrál guláš dobrovolných hasičů ze Stupné a společný guláš obsadil druhé místo. "Další sobotní soutěží byla soutěž o nejlepší chléb, do soutěže se přihlásilo deset vzorků, jeden lepší než druhý. Nakonec zvítězil klasický kváskový chléb, který upekla Hana Krosová z Křemže," chválí organizátorka.

Letošní novinkou byla odměna pro vítěze, a to kuchařská zástěra se znakem městyse Křemže. "Další zajímavou akcí byl streetfood v podání starosty Ing. Josefa Troupa, který představoval indická jídla," dodává. V neděli soutěže pokračovaly, soutěžilo se o nejlepší letní koláč, letos o koláč sladký i slaný. Do soutěže byly přihlášeny dva slané koláče a sedm sladkých. Ve slané kategorii zvítězila Vladislava Troupová ze Stupné a vítězkou sladké kategorie byla Ludmila Troupová z Chlumečka.

Na medvíďata se přijel podívat ministr životního prostředí Richard Brabec, ředitel ZOO Olomouc Radomír Habáň i dlouholetý medvědářův kamarád Václav Chaloupek.
Medvíďata na zámku už řádí ve výběhu

"V sobotu i v neděli byl také připraven bohatý program pro rodiny s dětmi na školní zahradě. Konala se zde dvě divadelní představení v podání divadla Studna, dále byl připraven loutkový ateliér, kde děti malovaly masku a vyráběly loutky, rodiče si mohli dát výbornou kávu a zákusky v kavárně a dále byly připraveny hry pro děti - chytali se rybičky, házelo se na cíl velkými plyšáky a chodilo se na chůdách. V sobotu si mohly rodiny vyzkoušet novou hru Cornhole, kterou jsme vyráběli v rámci akce Táta opět frčí s Mateřským centrem Křemílek, a v neděli byl připraven malý závod v orientačním běhu pro všechny. Na zahradě byl také velký skákací hrad od firmy e-on," přidává detaily Alena Nováková, která vede v Křemži Mateřské centrum Křemílek.

Na Křemežský víkend se usmálo sluníčko, celou sobotu bylo nádherné počasí v neděli dopoledne sice trochu pršelo, ale okolo oběda už se opět vyčasilo. Během celého víkendu bylo možno nakoupit nejrůznější věci a dobroty ve stáncích u místních i vzdálenějších prodejců. Celá akce se velice vydařila a těšíme se na příští ročník.