Pondělí

Teplý víkend vylákal obyvatele i návštěvníky regionu ven, ale i když to na některých místech na sluníčku hřálo tak, že lidé odkládali bundy a kabáty, příroda se ještě drží zpátky.  Porosty na polích už se přesto probouzejí. „Porosty řepky vegetují," přitakal soukromý zemědělec z Přísečné Václav Perník mladší. „Někteří zemědělci už je proto přihnojují. Musíme tím pádem řešit dilema, jestli řepky přihnojit nebo ne, protože nitrátová směrnice to povoluje až od 1. března."

Deník dodává:
Nařízení zjevně nepočítají s počasím, jaké panuje tuto zimu.

Úterý

Už třináct lidí se za poslední necelé dva měsíce probořilo pod led lipenského jezera. Jak včera potvrdil Antonín Labaj z frymburských hasičů, toto číslo je počítáno od 27. prosince. Nebude to číslo konečné, protože zahrnuje jen ty, kterým někdy poskytl pomoc, nebo se sice dostali zpět na led sami, ale  je to svědecky doloženo. Zatím posledními, kdo pocítil praskající led a studenou vodu na vlastní kůži, byli tři běžkaři u Hrdoňova. Ti se shodou okolností propadli pod led v den, kdy se nedaleko Centra integrovaného záchranného systému ve Frymburk konalo cvičení profesionálních hasičů právě s hlavním tématem záchrany osob z ledu.

Deník dodává:
Třináctka byla zatím víceméně šťastná, protože všichni přežili.

Středa

Plesová sezona je v plném proudu. A rok od roku se objevuje čím dál více obcí či měst, které si začínají pořádat své vlastní plesy –  městské, obecní. Letos takto uspořádali například svůj historicky první obecní ples v Kájově. A do roka se snad bude týkat i Českého Krumlova, protože radní se rozhodli dát zelenou přípravám prvního městského plesu. „Pokud všechno dobře dopadne, první oficiální ples města Český Krumlov uspořádáme v příští plesové sezoně," konstatovala mluvčí českokrumlovské radnice Olga Kneiflová.

Deník dodává:
Nejčastější reakce oslovených občanů: Super nápad, ale já na plesy nechodím.

Čtvrtek

V březnu to budou už čtyři roky, co na křižovatku u Porákova mostu vjeli stavbaři a postavili tu provizorní kruhový objezd. Jak bude finální podoba nového kruhového objezdu vypadat ale není stále jasné. Ve hře jsou totiž dva poměrně protichůdné názory. Buď zanechat jeho víceméně stávající podobu, snad kromě lépe vyřešeného středu, nebo kruhový objezd rozšířit o něco, čemu by se dalo říkat bypass. Tedy o nový pruh, který by odvedl část aut rovnou do potřebného směru, aniž by musela na objezd. Z jedné strany to nejde, protože je tu skála, z druhé zas zúžená vozovka mostu.

Deník dodává:
Kuriózní je, že rozšířený chodník se prý nesmí znovu zúžit a ani zrušit.

Pátek

Výběr firmy či firem, které by měly opravit areál českokrumlovských městských klášterů se opět o několik dní odkládá. Podle sdělení krumlovské radnice jsou hlavním důvodem neutuchající dotazy firem, které v tuto chvíli zpracovávají své nabídky a potřebují se ještě lépe zorientovat jak v projektu, tak v reálné situaci klášterního areálu. Pokud by se tedy podařilo během března vybrat vítěze, pak by se snad mohlo během dubna začít na opravách dělat. Městu by zbývalo na opravy areálu patnáct či sedmnáct měsíců.

Deník dodává:
Je vidět, že doba pokročila a vše se zrychlilo, protože dříve se taková akce dělala dvě nebo i tři pětiletky.