Pondělí
Hornoplánsko už dlouhé roky trápí kvalita pitné vody. Město využívá povrchovou vodu, která je ale náročná na úpravu. Každoročně se do ní musí investovat nemalé peníze. Předloni se na celou oblast usmálo štěstí. Průzkumný vrt v osadě Hůrka nalezl podzemní vodu, která je naprosto vyhovující a dokonce by mohla zásobovat i všechny osady na trase. Jenomže i tak není vyhráno. Je totiž potřeba vodu do Horní Plané dotáhnout. Stavba vodovodu by mohla vyjít takřka až na 50 milionů korun, což je pro město bez jakékoliv dotační pomoci nereálné.

Deník dodává:
Kam to ta naše civilizace dotáhla.  Kolem samé lesy a není dřevo na otop. Město stojí na břehu Lipna a nemá vodu.

Úterý
Starý vtip říká, že auto je jako dítě. Čím je starší, tím méně poslouchá a více rozčiluje. Do podobné situace se se svým vozovým parkem dostali českokrumlovští strážníci a rozhodli se pro radikální změnu. Dosavadní stříbrné škodovky značky Škoda Roomster vyměnili za zcela nové oktávky. Důvod byl zcela jasný. Kdo si zkusí denně projít centrem Českého Krumlova po historické dlažbě, ví, že bez pořádných bot je to utrpení. Podobně trpí i technika.  Čtyři roky staré roomstery měly podle velitele strážníků Jana Šítala najeto kolem sto padesáti tisíc kilometrů. To sice není zas tolik, ovšem v krumlovském městském terénu se takový počet rovná technické sebevraždě.

Deník dodává:
Jak praví klasik:  Nesnáším techniku, která si prosazuje vlastní názor.

Středa
Už už na spadnutí je zahájení výstavby budoucí nové obytné čtvrti ve Velešíně. Rozsáhlou bytovou výstavbu Na Vrších město plánovalo a připravovalo dlouho. Tak dlouho, že lidé přestávali věřit, že se vůbec někdy uskuteční. Ale tentokrát je to jisté. Letos do lokality Na Vrších vjedou stroje a začne tam stavební ruch. Vše je připraveno a všichni doufají, že tentokrát už zahájení stavby nic nebude překážet. „To znamená pro město velkou pobídku a nabídku pro zájemce o nájemné bydlení nebo vlastní domky, případně bytovky," podotkl starosta Velešína Josef Klíma.  Na ploše o rozloze 35 000 m²  mají postupně vyrůst takzvané viladomy, rodinné dvojdomky na klíč a samostatné domky.  A ještě dva obytné domy.

Deník dodává:
Další cíl pro lidi nespokojené s bydlením v Českém Krumlově. Lze jen doporučit, i z vlastní zkušenosti.

Čtvrtek
Českokrumlovský rozvojový fond je dceřiná firma města Český Krumlov. Prakticky nemine rok, aby se na její adresu nesnesla vlna kritiky. Zpravidla z domovského města. Na straně druhé, nemine rok, aby její produkt nebo služba nesklidily nějakou cenu, uznání nebo obdiv. Naposledy to bylo třetí místo za turistický portál www.ckrumlov.cz na Velké ceně cestovního ruchu v Brně, kterou městský web z dílny Oficiálního informačního systému a Fondu získal v lednu letošního roku.
Navíc v letošním roce čekají dceřinou firmu města opravy posledních tří domů ze všech, které kdy dostala od města do vínku. „V plánu máme opravit dvojdomí Latrán 20 a 21 a objekt bývalé čistírny v Hradební ulici," dodává ředitel Reitinger. Do obou domů na Latránu poputuje pravděpodobně asi 16 milionů korun. Kolik bude stát oprava bývalé čistírny se v tuto chvíli nedá přesně odhadnout, ale řádově to může být kolem patnácti milionů korun.

Deník dodává:
Je zajímavé, že třeba v moravském Mikulově založili po vzoru krumlovského fondu svojí Mikulovskou rozvojovou. A nemohou si ji vynachválit.

Pátek
Studená sprcha. Tak se dá nazvat současná situace, která nečekaně nastala kolem tří set milionové dotace na rekonstrukci areálu městských klášterů v Českém Krumlově. Ministerstvo kultury totiž nesouhlasí s některými postupy města ve výběru firmy, která by měla získat zakázku na opravy budov za 154 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Zatím poslední doporučení, které z ministerstva na českokrumlovskou radnici dorazilo, zní: Vyhlaste výběrové řízení znovu. A to by byl problém. První výběr firmy totiž městu trval zhruba čtyři měsíce, vypořádání se s připomínkami další tři měsíce. A termín dubna příštího roku, kdy mají být kláštery opraveny, se blíží. Jinak hrozí propadnutí dotace. Po středečním mimořádném zasedání radních ale z radnice zazněla jasná odpověď: Stojíme si za svým, chyby jsme neudělali.
O jaké chyby jde? Město je zatím v odpovědi skoupé. Oficiálně zaznívá jen to, že šlo 
o výtky formálního typu. Jinými slovy, o detaily.

Deník dodává:
Utrpěli jsme dotaci, nic víc se k tomu říci nedá.