Pondělí

Pondělní vydání Českokrumlovského deníku přineslo článek o originálním nápadu, jak finančně podpořit nepedagogické pracovníky. Na ten přišel ředitel Základní školy Linecká Český Krumlov Karel Dvořák. Uspořádal benefiční koncert, jehož výtěžek jim věnoval. Kromě řady známých či neznámých muzikantů, obyčejných lidí a sympatizantů přišli akci podpořit i krumlovské osobnosti, jako je například starosta města Dalibor Carda či ředitel Regionálního muzea Filip Lýsek.
Nepedagogičtí pracovníci školy jsou odměňováni nikoliv podle velikosti budovy, ale podle počtu žáků. I když je dětí méně, budova zůstává stejná.

Deník dodává:
Nápad bezesporu dobrý, ovšem chtělo by to spíše vyměnit politickou garnituru, která nesmysl v zákoně schválila, i zákon samotný.

Úterý

Zářit budou při letošních Vánocích snad všechny děti z Azylového domu Rybka v Husinci. Najdou zde plno dárečků – ať už hračky či třeba oblečení. Na jejich nadílce se významným dílem podílejí maminky ze sdružení Dráčci Omlenička, které se i v letošním roce pustily s vervou do sbírky na podporu tohoto azylového domu. Celkově do Husince navozily dvě plné dodávky věcí, které vyvolají spoustu radosti.

Deník dodává:
Santa rozváží nealko pití s náklaďákem, Ježíšek nestíhá, tak nadělují Dráčci.

Středa

Po prosincovém jednání zastupitelstva před takřka dvanácti měsíci vstoupila v platnost městská vyhláška, která jasně zakázala provozování všech výherních automatů, loterijních terminálů, ale třeba i her typu Bingo na území Českého Krumlova. Firmy pak měly tři měsíce na to, aby automaty odstěhovaly. Toto připomenutí je důležité už z toho důvodu, že stačí malá procházka centrem města a jak vidno, věci se nezměnily. Ministerstvo financí sice už nevydává nová povolení k provozování výherních hracích terminálů, ale dříve vydaná povolení provozovatelům zůstala. Až teprve v létě zahájilo ministerstvo s firmami správní řízení na odběr povolení k provozu výherních automatů a videoterminálů.

Deník dodává:
Vyhláška platí. Do městské kasy i státního rozpočtu mezi tím plynou další a další miliony korun. Jede se dál, močálem černým kol bílých skal.

Čtvrtek

Klíčová zakázka města Český Krumlov na revitalizaci dvou městských klášterů se dočkala první důležité změny. V říjnu oznámilo město, že z výběrového řízení za dvě stě milionů korun vzešla vítězná firma, která měla opravit areály za 154 milionů korun plus daň z přidané hodnoty. V zákonem dané lhůtě pro podání připomínek se ale objevilo upozornění, že vítěz nesplnil všechny povinnosti.  Výsledek? „Rada schválila vyloučení uchazeče s tím, že původně vybraná firma skutečně nedodala všechny potřebné podklady. A vybrala firmu další v pořadí.

Deník dodává:
Původně bylo uchazečů sedm a jeden po druhém odpadají. To už začíná být zajímavější, než leckterá detektivka.

Pátek

S následky letní bouřky, která mimo jiné spláchla kus silnice u Rájova a poničila chodník v Českém Krumlově v ulici Pod Kamenem, se nyní snaží vypořádat silničáři. Letní bouřka z 28. července Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vystavila účet na 60 milionů korun. Tolik totiž bude stát oprava tříproudové silnice na trase mezi Rájovem a Přísečnou. „Opravy začnou po Novém roce," konstatoval Josef Pešl, ředitel jihočeského ŘSD.

Deník dodává:
Taková pěkná letně-zimní nadílka.