Závody na Borském rybníku ve Velešíně Nádraží je bavily. „Ráno jsme byli na jiném místě než teď, tam jsem chytil osmnáct rybiček, ale tady zatím jednu,“ svěřil se šestiletý Vít Trnka z Lišova. Rybám jako návnadu nabízel moučné červy. S tátou chodí chytat od dvou let.

„Na jaře mu udělám povolenku, už se mi moc plete do prutů,“ podotkl s úsměvem otec Stanislav Trnka. Na závodech nechyběl ani druhý, osmiletý, synek, který chytal právě na stanovišti číslo devět v doprovodu matky. „Žena nechytá, ale trpí s námi po závodech,“ smál se Stanislav. Vojta je úspěšný rybář, má na svém kontě umístění na nejpřednějších pozicích a v tom už ho začíná následovat i Vítek.

Velešínských závodů, které mají dlouhou tradici, se zúčastnilo 18 soutěžících z různých koutů jižních Čech.

Třeba devítiletý Jára Bican z Kaplice, který také chytá od malička. Má za sebou zkušenost s pěkným úlovkem. „Loni jsem v Netřebicích chytil kapra 59 centimetrů,“ řekl. S tátou chodí nejraději na candáty a štiky v okolí Velešína nebo na Lipno. Na Borském rybníku mladí rybáři vytahovali hlavně malé rybičky, ale to jim nevadilo. Hlavně, že braly. A každá se počítala.