Žádná změna. Strakonická radnice i tentokrát vytáhne sto padesát tisíc korun na novoroční ohňostroj. Ten se uskuteční 1. ledna od 18 hodin. Podle informací mluvčí radnice Ireny Malotové se proti tomu poslednímu nic měnit nebude. „Bude ve všem tradiční," potvrdila.

Samotná světelná show s hudebním doprovodem potrvá 14 minut. Odpalovat ji opět bude Milan Skála z Volyně. Vše doplní přípitek starosty a velkoplošná projekce nejdůležitějších letošních událostí ve městě. Ohňostroj bez doprovodného programu přijde na 100 tisíc korun. Tato cena se nemění už třetí rok.

Tradicí už se novoroční ohňostroj stává v Blatné. V úterý 1. ledna začne v 17 hodin na náměstí Komenského. Předcházet mu bude bubenická show, která začne v 16 hodin. Vloni se náklady pohybovaly kolem 20 tisíc korun.

Město Strakonice pořádá novoroční ohňostroj pravidelně od roku 2000. Už potřetí se k němu přidává další tradice – plavání otužilců v řece Otavě u lávky vedoucí ke strakonickému hradu. To začne o dvě hodiny dříve než ohňostroj v 16 hodin. Čtvrtým rokem se novoroční ohňostroj koná v Blatné.

Ve Vodňanech se novoroční ohňostroj podle slov starosty Viktora Blaščáka neuskuteční ani 1. ledna 2013. „Není to u nás žádná tradice," konstatoval. Podobně je tomu i ve Volyni.

Zato na sousedním Písecku se bude konat na Nový rok světelná show například v Protivíně, kde rozzáří nebe úderem 18. hodiny.