Pořádnou zábavu si s největší pravděpodobností užijí děti z Omlenice. Pokud se najde dostatečný počet zájemců, rozjede se v obci tanečný kroužek, který povede zkušená tanečnice Evelin Kučerová z Kaplice. Ta se tanci věnuje už jedenáct let, přičemž největší úspěchy nashromáždila s českobudějovickou taneční skupinou Break Beat, kterou vedla. Několikrát vyhráli mistrovství Evropy a zúčastnili se také mistrovství světa. Omlenická mládež se má tedy na co těšit.

Za realizací tanečního kroužku stojí místní maminkovské sdružení Dráčci Omlenička. „Chtěla jsem tady rozjet nějaký kroužek, protože nejbližší možnost, kde se mohou děti bavit, je v Kaplici. Dojíždění je samozřejmě pro některé rodiče problémem, protože jsou závislí hlavně na své dopravě,“ řekla předsedkyně sdružení Miroslava Nováková.

Svoji starší dceru do kroužku přihlásila například Andrea Bulková. Ta je ráda, že nakonec v obci bude právě tancování. „Všichni jsme se přimlouvali za to, aby se jednalo o pohybový kroužek,“ řekla Bulková. „Výhodou je, že je kroužek v místě a že tam budou děti, které malá zná.“
Minimální počet uchazečů je osm. Kdo má o tancování zájem, může své dítko přihlásit do konce tohoto týdne. A to buď samotné Evelin Kučerové či Miroslavě Novákové. Kontakty zájemci naleznou na stránkách obce.

„Věřím, že se kroužek naplní,“ řekla včera Evelin Kučerová. Tančit mohou děti od tří do patnácti let. „Rozdělím si je pak do skupin. Maličké dětičky v první řadě naučím úplné základy, jak se správně pohybovat,“ nastínila lektorka.

Kroužek se bude konat každý týden v rozsahu hodiny až hodiny a půl v herně Dráčků na obecním úřadu. Přesný den bude teprve upřesněn. „Příští týden se uskuteční se zájemci schůzka a tam pořádně probereme co a jak,“ řekla Nováková.