A bylo jich dost, podle pořadatelů této možnosti využilo takřka pět stovek návštěvníků z celé republiky, ale mezi fotografy bylo možné zaslechnout i Slovenštinu a další jazyky.
K dispozici měli 96 modelek a modelů, kteří fotonadšencům pózovali v různých místech od ateliérů až po veřejná prostranství.

„Myslím, že žádná podobná akce se v republice ještě nikdy nekonala," konstatoval například Zdeněk Prokop z Plzně. „Jednou jsem byl na menším soukromém workshopu, ale to mne moc neoslovilo. Vstupné tam bylo tak drahé, že vás vyjde levněji najmout si na pár hodin modelku a fotit ve vlastním ateliéru," dodal Zdeněk Prokop. S krumlovským festivalem byl, podle svých slov, až na pár drobností, spokojen.
Jak za pořadatele sdělila Martina Ptáčková, skutečně se nikdy podobná akce v republice ještě nekonala.

„Byl to pilotní nultý ročník a počítáme s tím, že uspořádáme i pokračování a pokud bude vedení města spokojeno, budeme chtít, aby to bylo znovu právě v Českém Krumlově," dodala Martina Ptáčková s tím, že ohlasy fotografů mají organizátoři vesměs příznivé.

Jediný, kdo z velké části chyběl, byla nefotografující veřejnost. „Připravili jsme pro návštěvníky bohatý doprovodný program, možná to bylo kvůli povodním a lidé měli jiné starosti, ale bohužel, návštěvnost veřejnosti nebyla tak velká, jak jsme si slibovali," shrnula Martina Ptáčková z pořadatelského týmu festivalu.