Obrňte se trpělivostí, to byla nejčastější věta, kterou lidé při přepisech aut slýchávali v posledních měsících. A možná ji budou slýchat i teď, před Vánocemi. Ode dneška do 21. prosince se totiž chystá propojení systému Centrálního registru vozidel s Informačním systémem základních registrů. Tedy v podstatě s databází obyvatel a adresami nemovitostí. Soudě podle včerejších první testů se ale dá opět počítat s tím, že ne vše půjde zcela hladce.

Podle mluvčí českokrumlovské radnice Olgy Kneiflové propojení systému Centrálního registru vozidel 
s Informačním systémem základních registrů proběhlo už od včerejší půlnoci. Shodně se zprávami z ostatních regionů i v Českém Krumlově připojení k systému včera během dne zkolabovalo.

„Pracovníci úřadu momentálně testují, zda a jak bylo propojení úspěšné, a připravují se na dnešní úřední den. V průběhu včerejška systém jednou spadl. Rychlost provedení jednotlivých úkonů je zřejmě ovlivněna počtem momentálně připojených pracovníků," shrnula Olga 
Kneiflová s tím, že první objektivní hodnocení bude možné v pátek, opravdová zátěžová zkouška systému přijde až v pondělí.

Už podle dřívějších informací českokrumlovského městského úřadu stále není registr vozidel plně funkční 
a město dosud nemělo ani informaci, zda bude propojování registrů  probíhat za plného  provozu.

Termín chystaného propojení  je stanoven Ministerstvem dopravy České republiky a veškeré změny budou aktualizovány na oficiálních internetových stránkách Městského úřadu v Českém Krumlově. „Městský úřad nemůže vzniklé komplikace nebo případnou odstávku systému žádným způsobem ovlivnit," dodává mluvčí.