Krizový štáb v Českém Krumlově.Zdroj: Petra NestávalováPřijatá krizová opatření se týkají zejména zákazu hromadných akcí konaných v počtu vyšším než deset osob ve vnitřních prostorech staveb a v počtu vyšším než dvacet osob ve vnějších prostorech (s výjimkami) a koncertů, divadelních představení a jiných uměleckých představení a slavností, při kterých se převážně zpívá, včetně zkoušek. Další omezení a výjimky jsou podrobně stanoveny v Usnesení vlády ČR č. 958 ze dne 30. 9. 2020.

Vzhledem k tomu, že Jihočeský kraj je na „covidovém semaforu" zelený jako jediný z ČR, zůstávají střední školy nadále otevřeny.

Vláda uvolní ze státních rezerv až 2,9 milionu respirátorů FFP2, část z nich pošle na ORP Český Krumlov. Jejich následnou distribuci pak zajistí hasičský záchranný sbor. 

Členové štábu konstatovali, že situace v Nemocnici Český Krumlov je stabilní, odběrové místo funguje a připravuje se zvýšení počtu denních odběrů.

Při trasování osob s COVID-19 nově vypomáhá Policie ČR.

"Městský úřad funguje bez omezení," ujišťuje mluvčí města Petra Nestávalová. "Zaměstnanci i klienti jsou povinni nosit ochranu dýchacích cest. V prostorách budov je kladen důraz na dezinfekci zábradlí, klik, tlačítek na výtahu a podobně."