Podle hlavního stavbyvedoucího Josefa Skoka se jednalo pouze o několikahodinové omezení. „Původně jsme uzávěru plánovali na třetího května, ale oproti harmonogramu prací jsme mírně v předstihu,“ doplnil ve středu Skok s tím, že na objízdné trase pro automobilovou dopravu se nic nemění.

Sanace havarijního stavu mostu tak původní plánovaný termín dokončení ke třicátému červnu stihne.

Nicméně čekají ji jak opravy narušeného povrchu betonu nosné konstrukce, tak spodní stavby a kompletní výměna mostovkových vrstev, říms a zábradlí.

Jedním z hlavních důvodů havarijního stavu mostu byla voda. „Most měl totiž v sobě velice špatnou izolační vrstvu a voda protékala skrze konstrukci. V zimě se navíc solilo a to vše se na stavu mostu velice podepsalo,“ shrnul Josef Skok.

Celkové náklady projektu přesáhnou částku 15 milionů korun, z čehož 13,2 milionu by měla Českému Krumlovu uhradit dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad.

Smlouva o dotačních penězích ale dosud není podepsána, protože město uspělo v takzvané páté výzvě, která je nyní prošetřovaná kriminální a protikorupční policií. Most mezi kinem a Vošahlíkovým mlýnem byl ovšem v tak špatném stavu, že bylo nutné sanaci zahájit.