Zrovna včera se tu čerstvě zabydlovala nová fenka německého ovčáka, kterou sem přivedl nelítostný fakt, že ji dosavadní majitel silně zanedbával.

„Je v neuvěřitelném stavu. Té můžete počítat žebra už z dvacetimetrové dálky," konstatovala Vlasta Horáková, vedoucí odboru životního prostředí v Českém Krumlově.

Nicméně lze doufat, že zvíře se dá opět do pořádku díky dobré péči lidí z útulku, ale i díky hoře dobrého krmiva pod vánočním stromečkem. A nejen doufat, je to prakticky jisté. Stačil letmý pohled na vánoční strom, pod který lidé během včerejšího odpoledne průběžně přinášeli pytle s granulemi.
Část zvířat si ovšem včera nadílku ještě neužila. „Některá jsou po operaci a potřebují klid," doložila Vlasta Horáková příkladem další feny, kterou našli lidé v Záluží s komplikovanou zlomeninou nohy.
Na pejsky se přišly podívat například i malá Zuzanka a Karolína Tomšovských v doprovodu babičky Evy Tomšovské. „Už jsme tady podruhé a moc se nám tu líbí," odpověděla za vnučky Eva Tomšovská s tím, že rodina už má doma psy dva.

Útulek dary nejen přijímal, ale i rozdával, protože během odpoledne tu byla vyhodnocena výtvarná soutěž na téma Já a pes.

Děti z českokrumlovské školy TGM dodaly zvířatům, jako výsledek své tradiční sbírky, šek na tři tisíce korun.

„Každý rok se tu objevuje spousta známých lidí. Ty tváře se prakticky opakují, scházejí se sem všichni, kteří mají útulek rádi. A já jsem rád, že se ten vztah k útulku ve městě takto vyvinul. Víte dobře, že útulek býval v době vzniku z různých míst kritizovaný. Ale lidi jej začali chápat jako správnou věc," konstatoval  starosta Českého Krumlova Dalibor Carda.
O tom svědčí i fakt, že během Psích Vánoc do útulku donesou lidé takřka jednu tunu psích i kočičích granulí. Jak dlouho taková nadílka vydrží, záleží na počtu a apetitu svěřenců.