Jednota Orel Český Krumlov pořádala 8.5.2022 ve vodáckém kempu již 17. ročník veřejných závodů Orelské kolečko. Závod je určený především pro děti a mládež, ale zazávodit si mohou i dospělí.

Mladí závodníci byli rozděleni podle věku do deseti kategorií, aby poté absolvovali příslušně dlouhou trať v převážně travnatém terénu.

Závodili nejmenší předškoláci až po juniory. Pro rodiče a další již dříve narozené fanoušky cyklistiky byly vypsány i dvě „dospělé“ kategorie mužů a žen a klání ukončil již tradiční štafetový závod, ve kterém startovaly děti se svými tatínky.

Všichni závodníci v dětských kategoriích obdrželi medaile a diplomy a vítězové „na bedně“ ve všech kategoriích navíc i poháry a věcné ceny.

"Nakonec nám přálo i počasí," byl rád za pořadatelel Petr MIkeš. "Po propršeném týdnu konečně během nedělního dopoledne přeháňky ustaly a před startem prvních závodníků vysvitlo sluníčko."

Akci finančně podpořila městská společnost PRO-Sport ČK a další krumlovská firma. "Pořadatelům, sponzorům a všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na úspěšném průběhu sportovního odpoledne moc děkujeme," řekl Petr Mikeš.