Jednota Orel Český Krumlov pořádala 8.5.2022 ve vodáckém kempu již 17. ročník veřejných závodů Orelské kolečko. Závod je určený především pro děti a mládež, ale zazávodit si mohou i dospělí.

Mladí závodníci byli rozděleni podle věku do deseti kategorií, aby poté absolvovali příslušně dlouhou trať v převážně travnatém terénu.

Závodili nejmenší předškoláci až po juniory. Pro rodiče a další již dříve narozené fanoušky cyklistiky byly vypsány i dvě „dospělé“ kategorie mužů a žen a klání ukončil již tradiční štafetový závod, ve kterém startovaly děti se svými tatínky.

Velký policejní člun se vrátil na lipenské jezero na letní sezónu.
Policejní člun je zpátky na vodě. Vodní provoz na Lipně rok od roku houstne

Všichni závodníci v dětských kategoriích obdrželi medaile a diplomy a vítězové „na bedně“ ve všech kategoriích navíc i poháry a věcné ceny.

"Nakonec nám přálo i počasí," byl rád za pořadatelel Petr MIkeš. "Po propršeném týdnu konečně během nedělního dopoledne přeháňky ustaly a před startem prvních závodníků vysvitlo sluníčko."

Akci finančně podpořila městská společnost PRO-Sport ČK a další krumlovská firma. "Pořadatelům, sponzorům a všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na úspěšném průběhu sportovního odpoledne moc děkujeme," řekl Petr Mikeš.