Tuto mimořádnou službu zdarma zřídilo město Český Krumlov. A vedení města nyní přichází s upřesněním, jak služba funguje. "Jedná se zejména o nákup základních potravin, hygienických potřeb a léků," říká starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. "Jejich zajištěním chceme především ochránit před nákazou koronavirem nejrizikovější věkové skupiny lidí,“ uvedl starosta Dalibor Carda.

Nákupy budou rozváženy dvakrát denně, v úterý a ve čtvrtek, přičemž objednávky je třeba sdělit nejlépe den předem. Objednávky a distribuci zajišťuje Odbor sociálních věcí a zdravotnictví na Městském úřadu Český Krumlov na tel. čísle 380 766 423, kde pracovníci zodpoví zájemcům i další dotazy. Objednávat je možné od pondělí do pátku v době od 8 do 11 hodin.

Pochopitelně nelze tuto službu zneužívat. "Nákup bude možný jenom v obvyklém množství věcí a potravin, které slouží pro běžnou spotřebu, a nikoli do zásoby," upozornila mluvčí Českého Krumlova Petra Nestávalová. "Platby je možné hradit pouze v hotovosti a limit nákupu je 500 korun." Není možné si takto pořizovat alkohol a tabákové výrobky. Potraviny budou dobrovolníci nakupovat v českokrumlovském obchodě Terno.

„K přepravě nákupů využijeme městská auta," dplnil starosta. "S nabídkou pomoci se však hlásí další obyvatelé, provozovatelé taxi služeb i dobrovolní hasiči, jejichž pomoci určitě rádi využijeme a děkujeme za ni.“

Služba je ale určena pouze obyvatelům Českého Krumlova, jinam zajíždět nebude. A senioři nemohou šoféry doprovázet, protože to není dopravní služba.