V roce 2018 to v Rožmitálu 1. května vypadalo takto:

Budovatelské písně se nesly v sobotu ráno Rožmitálem na Šumavě a svolávaly místní k účasti na prvomájové manifestaci pracujícího lidu. V ulicích se objevovali lidé s mávátky; vlaječkami a fábory byly ozdobené i některé z domů. V horní části Rožmitálu už se řadily vyzdobené alegorické vozy. Transparenty a hesla, jsou Je čas, soudruzi, skoncovat s alkoholem! nebo Opruzená řiť – nepřítel pochodujícího lidu, nemohly chybět. Místní totiž v Rožmitále uspořádali již třetí Retro sobotu se spanilou jízdou traktorů.

Průvod obcí, který čítal kolem 25 alegorických vozů, povzbuzován diváky slavil veliký úspěch. Účastnili se ho i zástupci z okolních obcí. Jednak z místní osady Michnice, ale také z Bujanova či Omlenice.

Průvod dorazil na hřiště za obcí, kde organizátoři připravili soutěže pro týmy účastníků. Než odstartovaly, přivedlo diváky do varu spartakiádní vystoupení Retro Poupat. „Nacvičovaly jsme to se ženami měsíc a půl,“ líčila s úsměvem Vendula Kovaczová. „Předvedeme skladbu na písničky Poupata a Holky z naší školky.“