Náhlé úmrtí praktického lékaře Miloslava Michka, který měl jednu z nejobsáhlejších klientel v Kaplici, postavilo zdravotnický personál polikliniky i pacienty před nečekaný problém. Na koho se mají pacienti lékaře Miloslava Michka obracet se svými zdravotními problémy a kdo se jich v budoucnu ujme?

„To je skutečně problém,“ souhlasí starosta Kaplice Pavel Talíř. „V tomto mají hlavní slovo kraj a zdravotní pojišťovny, které budou sjednávat náhradního lékaře. Také pozůstalí mohou sdělit, jestli budou lékařskou praxi provozovat dál. Zatím je ustanoven zastupující lékař, který má umožněn přístup ke zdravotní dokumentaci pacientů.“

„Situace na zdravotním středisku je skutečně tristní. Navíc lékaři jsou i bez toho velmi vytížení,“ uvědomuje si starosta.

Ordinace doktora Michka je nyní ve všedních dnech otevřená od 7 do 11 hodin a pacientům je zde k dispozici zdravotní sestra a asistentka lékaře, které se snaží zejména sousedícímu praktickému lékaři Josefu Dvořákovi pomoci s pacienty i zdravotní agendou.

Více čtěte v sobotním vydání Českokrumlovského deníku.