Centrum pro pomoc dětem a mládeži zde organizovalo workshop paddleboardingu, přičemž právě dopoledne bylo věnováno účastníkům Příměstského tábora s Boudou, který organizace v těchto dnech taktéž pořádá.

„Pro děti to byl jednoznačně velký zážitek. Většina z nich si paddleboarding vyzkoušela poprvé, přesto si počínaly skvěle, pádů do vody jsme čekali podstatně více,“ usmíval se hlavní vedoucí Jiří Muk.

Hornobránský rybník děti z příměstského tábora opustily po poledni, kdy je nahradili zájemci z řad veřejnosti. „Odpolední workshop jsme nabízeli účastníkům od 10 let. Kromě samotného vyzkoušení paddleboardů zahrnoval i přednášku o historii sportu. Akce se konala v rámci projektu Zdravý životní styl 2020,“ popisoval vedoucí Informačního centra pro mládež Český Krumlov Jan Čermák.

Pětidenní příměstský tábor odstartoval v pondělí 13. července. Celkem se ho účastní 16 dětí z Českého Krumlova a okolí. „Snažili jsme se pro ně sestavit rozmanitý program. Věřím, že se nám to povedlo, odezva je zatím moc fajn. Máme za sebou například volejbalovou školičku, návštěvu útulku spojenou s venčením pejsků či koupačku v bazénu. Před námi je pak mimo jiné návštěva Pohádkové rezervace v Hořicích na Šumavě. Také se moc těšíme na páteční neformální posezení s rodiči u Boudy,“ uzavírá Jiří Muk.