Do hlavní role byl obsazen divadelní, filmový a seriálový herec Ondřej Veselý. Ten Jakuba Krčína považuje za zvláštní postavu. „Byl rozporuplná osobnost. Měl rád alchymii. Byl to tvrdý nekompromisní člověk, který popravoval lidi a zároveň byl citlivý a cenil si dobrých lidí,“ myslí si představitel hlavní role, který je prý spokojený. Má totiž radost, že nehraje klasického záporáka. „Měl jsem už pomalu strach, že budu hrát záporáky navždy,“ směje se.

Děj seriálu bude zasazen do druhé poloviny 16. století. Věž Jakobínka převezme roli věže krumlovského zámku v době renesanční přestavby.

Na natáčení se tvůrci chystali dva roky. Příběh sleduje nejslavnějšího rybníkáře od jeho nástupu na rožmberský dvůr až do jeho odchodu ze služeb Rožmberků. Počítá se s deseti padesátiminutovými díly.

Autorem scénáře je spisovatel, novinář a muzikant Jan Matěj Krnínský. Ten se oprostil od románů. „V ose scénáře jsem šel cestou ověřené historie, na kterou jsem pak navazoval paralelní příběhy, které mají z velké části také oporu ve skutečných historických událostech,“ říká.

Natáčet se bude až do roku 2020. Podle režiséra Josefa Pelcla si totiž tvůrci nemohou dovolit chybovat. „Krčín je ikona nejen v jižních Čechách – a takové téma chce dostatek času na zpracování,“ vysvětluje. Využít chce krásné lokace. Štáb se přesune i do Českého Krumlova.