Turisté tak po dlouhé zimě mohou navštívit svá oblíbená místa. A co je důležité, tentokrát si nesáhnou kvůli vstupům hlouběji do kapsy, naopak například v Českém Krumlově dokonce i ušetří. „Výrazné slevy letos zámek přináší při návštěvě Zámeckého barokního divadla a také při zakoupení rodinné vstupenky do expozice Hradního muzea a na zámeckou věž," uvedla mluvčí Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích Jitka Skořepová. Slevy se pohybují v řádech několika desítek korun.

Jinde ceny zůstávají stejné jako v roce minulém. „Zdražení letos neplánujeme, základní vstupné je stále 40 korun pro dospělou osobu," informovala včera správkyně hradu Dívčí kámen Zdeňka Tučková.
Dívčí kámen zve turisty hlavně na zítřejší den, kdy se zde uskuteční velikonoční akce pro děti. Nedá se však říct, že by i zde naplno vypukla hlavní sezóna. Ta je totiž závislá v první řadě na počasí. „Oficiální začátek nemáme. Pokud bude konečně pěkně, tak k nám ale turisté určitě mohou chodit kdykoliv. Předpokládám, že plno bude hlavně o víkendech," řekla Zdeňka Tučková.

Vyrazit můžete i na hrad Vítkův hrádek. Ten sice své brány naplno otevírá až 11. května, ale zpřístupněný je alespoň o víkendech. I zde letos vstupné zůstane stejné, tedy 40 korun za dospělého, 20 korun za dítě.
„Otevřeno budeme mít i na velikonoční pondělí. Stejně jako v neděli se turisté mohou těšit na dobré pití, pěkné písničky a skvělou atmosféru," láká návštěvníky Miroslav Kovačičin ze správy hrad.