Tento projekt měl za cíl získat finanční příspěvek pro nadaci Pink Bubble, jež se stará o onkologicky nemocné děti.

Křemežští páťáci nejprve nakreslili a vylepili plakáty, poté v průběhu listopadu ve škole vyráběli různé vánoční předměty a dárečky, které posléze sami prodávali na adventním trhu. Za své výrobky následně vybrali částku 10330 korun, která se v součtu s výtěžkem středečního charitativního koncertu v sále křemežské radnice vyhoupla až na 11230 Kč.

Tyto peníze pomohou nemocnému Sebastianovi s nákupem vysněného detektoru kovů, Pavlovi pak k zakoupení notebooku a Veronice přispějí na mobil..

„Konečná částka výrazně převýšila obnos, který jsme potřebovali. Proto jsme se s dětmi rozhodli, že kromě Sebastiana pomůžeme i dalším dětem se zakoupením přístrojů pro studijní účely. To se nám zdálo smysluplné,“ vysvětluje třídní učitel Aleš Bartoň a ještě dodává: „Osobně ovšem vidím přínos celé akce v tom, že si děti mohly na vlastní kůži vyzkoušet různé činnosti, které se ve škole běžně nedělají. Primárně tedy nešlo „jen“ o samotnou pomoc, ale hlavně o zužitkování vědomostí, které se děti ve škole už naučily. Ať už jde o český jazyk nebo počty při spravování peněz,“ ví kantor.