Dvouletá fenka  Pyrenejského horského psa, která se narodila spolu s dalšími devíti sourozenci  v Dolním Dvořišti, byla darována lidem, kteří o ni moc stáli a tak se zatím na zkoušku přestěhovala k nim do Rudolfova.

Jenomže touha po domově udělala své a fence Berenicce se podařilo ze zahrady utéci.  Podle všeho to vypadá, že se vydala na strastiplnou pouť zpátky domů.

Její  majitelka Lenka Tonzarová z Dolního Dvořiště říká: „Ten den, tedy v sobotu, co utekla, byla viděna u Dobré Vody. Pak v Nové Vsi na Budějovicku, později v Římově. V pondělí prý byla spatřena na Holkově…" Podle toho to vypadá, že ji instinkt vede  zpátky do Dolního Dvořiště.

„Na Holkově jsem ji hledala šest hodin, Jezdila jsem tam křížem krážem, volala, pískala, pořád jsem po ní pátrala, ale  marně. Bojím se, jestli  ji nesrazilo auto nebo vlak a neodplazila se někam, kde zůstala ležet…"
Majitelé o ztracené Berenicce informovali policii, strážníky, městský útulek a koho jen šlo.     „Jenomže na Holkově se stopa ztrácí…," říká ztrápeně Lenka Tonzarová.

Fenka je v levém uchu tetovaná. V květnu jí byly dva roky. Je hodná, ale plachá a nedůvěřivá k cizím lidem.

„Zřejmě bude hodně hladová, tak jí prosím neubližujte, kdyby třeba zakousla nějakou slepici. Také je zvyklá na koně, třeba jí to potáhne  do jejich blízkosti,"  doplňuje majitelka.

Kdokoliv, kdo může podat jakoukoliv informaci o pohybu nebo pobytu Bereniccy, sdělte ji na telefon 722 995 277 nebo zavolejte na městskou policii či do českokrumlovského útulku.